RESULTAT IUSM 11-12 MARS 2007
Endast grenarna med deltagare från BFI

P16 60 m Försök 1 söndag

Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Aligul Erkisi 91 Falu IK 7,37 Q
2 Jonathan Rickardsson 91 Sandhems IF 7,41 Q
3 Björn Skoglund 91 Bollnäs FIK 7,50 Q
4 Marcus Falkman 91 IFK Lidingö 7,52 q
5 Dennis Julin 91 Österhaninge IF 7,64
6 Alexander Sennerteg 91 IK Ymer 7,68
7 Gustav Innala 91 Boden FI 7,77  
8 Mattias Rolf 91 Lomma FIK 7,77

P16 60 m Försök 2 söndag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 David Sennung 91 Ullevi FK 7,27 Q
2 Morgan Ohlström 91 Rånäs 4H 7,32 Q
3 Mikael Storm 91 Eksjö Södra IK 7,32 Q
4 Jonathan Haag 91 GoIF Tjalve 7,34 q
5 Kalle Wramstedt 91 IF Göta 7,52 q
6 Erik Sommerholt 91 Danderyds SK 7,59
7 Niklas Simonsson 91 Fredrikshofs FIF 7,71
8 David Wenander 91 IFK Lund 7,82

P16 60 m Försök 3 söndag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Adam Andersson 91 Skellefteå AIK 7,23 Q
2 Philip Hall 91 Malmö AI 7,39 Q
3 Martin Holmström 91 KA 2 IF 7,41 Q
4 Philip Lindau 91 IFK Helsingborg 7,43 q
5 Calle Ström 91 Sävedalens AIK 7,54
6 Tobias Carlsson 91 Trollhättans SK 7,55
6 Rasmus Nilsson-Ebers 91 Huddinge AIS 7,55
8 Simon Ljunggren 91 Östersunds GIF 7,76

P16 60 m Försök 4 söndag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Benjamin Olsson 91 IFK Helsingborg 6,98 Q
2 Martin Johansson-Vikström 91 Huddinge AIS 7,39 Q
3 Fredrik Karlsson 91 Kils AIK 7,51 Q
4 Patrik Nilsson 91 KA 2 IF 7,55
5 Fredrik Nyhlén 91 Mölndals AIK 7,60
6 Anton Johansson 91 Wärnamo SK 7,63
7 Alen Besic 91 Tranås AIF 7,66
8 Johan Landin 91 Malmö AI 7,76

P16 60 m Semifinal 1 söndag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Benjamin Olsson 91 IFK Helsingborg 7,10 Q
2 Jonathan Rickardsson 91 Sandhems IF 7,27 Q
3 Morgan Ohlström 91 Rånäs 4H 7,31 Q
3 Aligul Erkisi 91 Falu IK 7,31 Q
5 Mikael Storm 91 Eksjö Södra IK 7,33 q
6 Fredrik Karlsson 91 Kils AIK 7,47
7 Jonathan Haag 91 GoIF Tjalve 7,47
8 Marcus Falkman 91 IFK Lidingö 7,59

P16 60 m Semifinal 2 söndag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Adam Andersson 91 Skellefteå AIK 7,21 Q
2 David Sennung 91 Ullevi FK 7,27 Q
3 Martin Johansson-Vikström 91 Huddinge AIS 7,33 Q
4 Martin Holmström 91 KA 2 IF 7,35
4 Philip Hall 91 Malmö AI 7,35
6 Björn Skoglund 91 Bollnäs FIK 7,44
7 Kalle Wramstedt 91 IF Göta 7,45
8 Philip Lindau 91 IFK Helsingborg 7,46

P16 60 m Final söndag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Benjamin Olsson 91 IFK Helsingborg 6,93
2 Adam Andersson 91 Skellefteå AIK 7,07
3 Jonathan Rickardsson 91 Sandhems IF 7,19
4 David Sennung 91 Ullevi FK 7,25
5 Morgan Ohlström 91 Rånäs 4H 7,31
6 Martin Johansson-Vikström 91 Huddinge AIS 7,32
7 Mikael Storm 91 Eksjö Södra IK 7,38
8 Aligul Erkisi 91 Falu IK 7,43

P16 Höjdhopp Final lördag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Erik Sundlöf 91 Glanshammars IF 1,97
2 Marcus Lundquist 91 Rånäs 4H 1,95
3 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 1,89
4 Emil Bergqvist 91 IK Westmannia FI 1,89
5 Daniel Andersson 91 KA 2 IF 1,83
6 Jonas Ögren 91 Skellefteå AIK 1,83
7 Fredrik Karlsson 91 Kils AIK 1,79
8 Karl Hultin 91 Boden FI 1,79
8 Alen Besic 91 Tranås AIF 1,79
10 Yuan-Zhong Wu 91 IK Sisu 1,75
11 Simon Brodahl 91 Västerås FK 1,75
12 Joel Johnsson 91 Kyrkhults SK 1,63

F16 60 m Försök 1 söndag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Josephine Ekholm 91 Huddinge AIS 7,99 Q
2 Sofi Karlsson 91 FI Kalmarsund 8,14 Q
3 Malin Eriksson 91 KFUM Örebro 8,18 Q
4 Emma Waldo 91 Villstads GIF 8,24 q
5 Camilla Bergqvist 91 Turebergs FK 8,30
6 Madeleine Sundström 91 Upsala IF 8,44
7 Malin Brattström 91 IF Göta 8,64

F16 60 m Försök 2 söndag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Emma Tuvesson 91 IFK Helsingborg 7,92 Q
2 Stephanie Olsson 91 KA 2 IF 8,12 Q
3 Tove Tengvall 91 Hammarby IF 8,17 Q
4 Victoria Hammarstrand 91 Bromma IF 8,25 q
5 Frida Rosén Hagert 91 Hovslätts IK 8,29
6 Jonna Jansson 91 Motala AIF 8,31
7 Joanna Wilkås 91 KFUM Örebro 8,52

F16 60 m Försök 3 söndag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Caroline Lundahl 91 KA 2 IF 7,75 Q
2 Sara Ulin 91 Falu IK 8,06 Q
3 Jenny Hytte 91 Hässelby SK 8,10 Q
4 Stephanie Franksson 91 IK Ymer 8,28 q
5 Michelle Nilsson 91 Heleneholms IF 8,32
6 Mia Sylvan 91 IFK Lidingö 8,40
7 Emma Arvidsson 91 Motala AIF 9,00

F16 60 m Försök 4 söndag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Melissa Stenzon 91 Stenungsunds FI 7,99 Q
2 Nathalie Petersson 91 FI Kalmarsund 8,20 Q
3 Anna Troije 91 Turebergs FK 8,26 Q
4 Sanoria Hossain 91 Hässelby SK 8,33
5 Jessica Andersson 91 Falu IK 8,41
6 Marica Persson 91 IFK Mora 8,66

F16 60 m Försök 5 söndag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Mia Axelsson 91 IFK Kristinehamn 7,94 Q
2 Elin Östlund 91 KFUM Örebro 7,98 Q
3 Linn Gunnarsson 91 Täby IS 8,04 Q
4 Ida Carlsson 91 Oskarhamns SK 8,15 q
5 Erika Karlsson 91 Råby-Rekarne FIF 8,24 q
6 Josefin Loggert 91 Boden FI 8,46  
7 Malin Månsson 91 Malmö AI 8,77

F16 60 m Försök 6 söndag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Emma Fredriksson 91 Täby IS 7,94 Q
2 Tove Karlsson 91 FI Kalmarsund 8,16 Q
3 Sara Einarsson 91 Ludvika FFI 8,26 Q
4 Isabella Lendt 91 IFK Trelleborg 8,26 q
5 Alexandra Svensson 91 Åhus FIK 8,28
6 Anna Klackenberg 91 Turebergs FK 8,39
7 Matilda Rist 91 Malmö AI 8,61

F16 60 m Semifinal 1 söndag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Caroline Lundahl 91 KA 2 IF 7,74 Q
2 Elin Östlund 91 KFUM Örebro 7,90 Q
3 Melissa Stenzon 91 Stenungsunds FI 7,90 q
4 Linn Gunnarsson 91 Täby IS 8,05
5 Nathalie Petersson 91 FI Kalmarsund 8,20
6 Ida Carlsson 91 Oskarhamns SK 8,22
7 Stephanie Franksson 91 IK Ymer 8,30
8 Anna Troije 91 Turebergs FK 8,30

F16 60 m Semifinal 2 söndag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Emma Tuvesson 91 IFK Helsingborg 7,91 Q
2 Josephine Ekholm 91 Huddinge AIS 7,95 Q
3 Sara Ulin 91 Falu IK 8,04
4 Jenny Hytte 91 Hässelby SK 8,12
5 Tove Karlsson 91 FI Kalmarsund 8,21
6 Sara Einarsson 91 Ludvika FFI 8,34
7 Erika Karlsson 91 Råby-Rekarne FIF 8,35

F16 60 m Semifinal 3 söndag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Emma Fredriksson 91 Täby IS 7,88 Q
2 Mia Axelsson 91 IFK Kristinehamn 7,91 Q
3 Sofi Karlsson 91 FI Kalmarsund 8,03 q
4 Tove Tengvall 91 Hammarby IF 8,09
5 Stephanie Olsson 91 KA 2 IF 8,11
6 Malin Eriksson 91 KFUM Örebro 8,18
7 Emma Waldo 91 Villstads GIF 8,25
8 Victoria Hammarstrand 91 Bromma IF 8,29

F16 60 m Final söndag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Caroline Lundahl 91 KA 2 IF 7,57
2 Emma Fredriksson 91 Täby IS 7,83
3 Elin Östlund 91 KFUM Örebro 7,86
4 Mia Axelsson 91 IFK Kristinehamn 7,89
5 Josephine Ekholm 91 Huddinge AIS 7,91
6 Emma Tuvesson 91 IFK Helsingborg 7,95
7 Melissa Stenzon 91 Stenungsunds FI 7,95
8 Sofi Karlsson 91 FI Kalmarsund 8,08

F16 60 m häck Försök 1 lördag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Caroline Lundahl 91 KA 2 IF 8,63 Q
2 Tove Karlsson 91 FI Kalmarsund 8,91 Q
3 Elin Falegård 91 IFK Växjö 9,27
4 Alexandra Svensson 91 Åhus FIK 9,31
5 Sara Bley 91 GoIF Tjalve 9,52
6 Olivia Arle 91 KFUM Örebro 10,10

F16 60 m häck Försök 2 lördag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Emma Fredriksson 91 Täby IS 8,70 Q
2 Sabina Winqvist 91 Göteborgs KIK 8,80 Q
3 Elin Östlund 91 KFUM Örebro 8,92 q
4 Maja Rogemyr 91 IF Göta 9,01
5 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 9,20
6 Elin Jönsson 91 Östersunds GIF 9,42
7 Josefin Loggert 91 Boden FI 9,44
8 Emma Wallin 91 Hässelby SK 10,07

F16 60 m häck Försök 3 lördag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Emma Tuvesson 91 IFK Helsingborg 8,77 Q
2 Estelle Montler 91 Göteborgs KIK 8,91 Q
3 Malin Eriksson 91 KFUM Örebro 8,99 q
4 Anna Troije 91 Turebergs FK 9,03
5 Linnea Wittenstam 91 Ullevi FK 10,30

F16 60 m häck Final lördag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Caroline Lundahl 91 KA 2 IF 8,44
2 Emma Tuvesson 91 IFK Helsingborg 8,61
3 Tove Karlsson 91 FI Kalmarsund 8,88
4 Elin Östlund 91 KFUM Örebro 8,95
5 Emma Fredriksson 91 Täby IS 9,07
6 Malin Eriksson 91 KFUM Örebro 9,08
7 Estelle Montler 91 Göteborgs KIK 19,98

F15 200 m Semifinal 1 söndag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Sandra Barkestam 92 KFUM Örebro 26,32 Q
2 Freja Jernstig 92 Tanums IF 26,49 q
3 Lina Alainentalo 92 Boden FI 27,30

F15 200 m Semifinal 2 söndag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Caroline Sandsjoe 92 IF Göta 25,97 Q
2 Lilian Gren 92 Hammarby IF 26,76
3 Linnea Kullberg 92 Ullevi FK 27,04

F15 200 m Semifinal 3 söndag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 25,15 Q
2 Pernilla Nilsson 92 IFK Trelleborg 26,68
3 Matilda Höglund 92 Hammarby IF 27,33

F15 200 m Final söndag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 24,77
2 Caroline Sandsjoe 92 IF Göta 25,72
3 Sandra Barkestam 92 KFUM Örebro 26,50
4 Freja Jernstig 92 Tanums IF 26,91

F15 1000 m Final söndag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Vendela Mindelöf 92 Hässelby SK 2.58,56
2 Lina Alainentalo 92 Boden FI 3.03,14
3 Karin Olsson 92 Ludvika FFI 3.03,32
4 Kajsa Barr 92 Sundbybergs IK 3.05,21
5 Erica Wesström 92 Upsala IF 3.06,91
6 Tilda Wendefors 92 Alingsås IF 3.07,49
7 Tove Sandström 92 Sollefteå GIF 3.09,26
8 Ylva Stenström 92 Upsala IF 3.11,94

F15 Höjdhopp Final söndag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Cecilia Hall 92 Linköpings GIF 1,70
2 Lovisa Sonesson 92 IF Göta 1,68
3 Marie Wall 92 Kongahälla AIK 1,68
4 Linn Gustavsson 92 IK Ymer 1,66
5 Johanna Hellgren 92 Bålsta IK 1,60
6 Sofie Eklund 92 Göteborgs KIK 1,60
7 Lisa Laursen 92 Hässleholms AIS 1,56
7 Lina Alainentalo 92 Boden FI 1,56
9 Amanda Klöv 92 Ullevi FK 1,56
10 Josefine Gabrielsson 92 Oskarhamns SK 1,52
10 Sofia Karlsson 92 Råby-Rekarne FIF 1,52
10 Hanna Hultqvist 92 Motala AIF 1,52
10 Clara Zakrisson 92 IFK Halmstad 1,52
10 Johanna Olsson 92 Heleneholms IF 1,52
15 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 1,52
16 Erika Chytraeus 92 Huddinge AIS 1,52
17 Julia Björkestrand 92 IK Finish 1,52
18 Victoria Johansson 92 Tranås AIF 1,46
18 Viktoria Bengtsson 92 IFK Helsingborg 1,46
18 Malin Timhagen 92 Wärnamo SK 1,46
21 Matilda Ehne 92 IF Göta 1,46
22 Josefin Holmberg 92 Göteborgs KIK 1,40

F15 200 m Försök 1 lördag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Tova Thuresson 92 Bålsta IK 26,83 Q
2 Anna Jacobsson 92 IFK Lidingö 27,47
3 Malin Berge 92 Bromma IF 27,82

F15 200 m Försök 2 lördag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Sandra Barkestam 92 KFUM Örebro 26,16 Q
2 Amanda Gustafsson 92 Ullevi FK 27,12
3 Malin Nyberg 92 Bromma IF 27,44
4 Frida Larsson 92 Österhaninge IF 27,51

F15 200 m Försök 3 lördag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Matilda Höglund 92 Hammarby IF 26,87 Q
2 Helena Karlsson 92 IFK Nora 26,92
3 Joy Haegermark 92 Huddinge AIS 27,79

F15 200 m Försök 4 lördag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Sofie Eriksson 92 Malmö AI 26,51 Q
2 Melinda Brodelis 92 Södra Sandby IF 27,00
3 Julia Wiberg 92 UF Contact 27,21
4 Frida Nordenberg 92 IFK Mora 27,31

F15 200 m Försök 5 lördag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Lilian Gren 92 Hammarby IF 26,88 Q
2 Anna Jarenfors 92 Tanums IF 27,09
3 Anna Karlsson 92 Hässleholms AIS 27,95
4 Sara Eriksson 92 IK Orient 28,63

F15 200 m Försök 6 lördag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Freja Jernstig 92 Tanums IF 26,57 Q
2 Linnea Kullberg 92 Ullevi FK 26,68 q
3 Anna Bergström 92 Bromma IF 28,02

F15 200 m Försök 7 lördag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Caroline Sandsjoe 92 IF Göta 26,16 Q
2 Lina Alainentalo 92 Boden FI 26,66 q
3 Gabriella Nykvist 92 Tranås AIF 27,46

F15 200 m Försök 8 lördag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Fanny Robler 92 Sundbybergs IK 26,24 Q
2 Pernilla Nilsson 92 IFK Trelleborg 26,49 q
3 Louise Swärd 92 IK Finish 27,91

F15 200 m Försök 9 lördag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 26,18 Q
2 Lisa Skagersten 92 Varbergs GIF 27,14
3 Elin Sjögren 92 Bromma IF 27,71

F15 1000 m Försök 1 lördag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Karin Olsson 92 Ludvika FFI 3.07,86 Q
2 Tilda Wendefors 92 Alingsås IF 3.08,24 Q
3 Ylva Stenström 92 Upsala IF 3.08,30 q
4 Caroline Högardh 92 IFK Halmstad 3.09,36
5 Jenny Almqvist 92 IK Westmannia FI 3.11,27
6 Johanna Bentsson 92 Stenungsunds FI 3.11,35
7 Sandra Carlsson 92 IK Ymer 3.16,42
8 Frida Lilja 92 Sävedalens AIK 3.18,49

F15 1000 m Försök 2 lördag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Vendela Mindelöf 92 Hässelby SK 3.05,25 Q
2 Erica Wesström 92 Upsala IF 3.06,13 Q
3 Tove Sandström 92 Sollefteå GIF 3.06,80 q
4 Stina Jansson 92 Gefle IF 3.13,74
5 Helena Karlsson 92 IFK Nora 3.14,35
6 Jessica Andersson 92 IK Norrköping 3.17,29
7 Hulda Sacrédeus 92 IFK Mora 3.17,59
8 Frida Sjöström 92 IK Westmannia FI 3.17,75
9 Caroline Anderson 92 IF Göta 3.25,10

F15 1000 m Försök 3 lördag
Plac Namn Född Förening/Land Resultat
1 Lina Alainentalo 92 Boden FI 3.07,86 Q
2 Kajsa Barr 92 Sundbybergs IK 3.12,72 Q
3 Jasmin Sabir-T 92 Hammarby IF 3.13,91
4 Elsa Gregersdotter 92 Hammarby IF 3.14,98
5 Sofia Drackner 92 Lidköpings IS 3.16,03
6 Tilda Helgesson 92 Åhus FIK 3.17,17
7 Julia Nilsson 92 IK Pallas 3.17,52
8 Alva Sandström 92 Upsala IF 3.22,53
9 Kristin Andersson 92 IF Göta 3.52,80