Boden Friidrott Statistik 2006
Uppdaterad med samtliga tävlingar
Resultat   Grenrubrik / Namn Info Tävling Plats Datum
  MÄN  60 M i  
8,65   Janne Stenvall -62   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
8,96   Marcus Henriksson -88   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
9,33   Marcus Henriksson -88   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
9,38   Marcus Henriksson -88   IDM & VIDM Norbotten Piteå/Noliahallen 5 jan
 
  MÄN  200 M  
25,40   Gustav Innala -91 +0,56 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  MÄN  200 M i  
30,33   Marcus Henriksson -88   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
 
  MÄN  400 M i  
57,37   Augustin Ninganza -87   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
 
  MÄN  800 M  
2.09,57   Augustin Ninganza -87   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
2.24,54   Björn Åström -92   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
2.24,72   Marcus Henriksson -88   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
2.29,28   Marcus Henriksson -88   IDM & VIDM Norbotten Piteå/Noliahallen 5 jan
2.30,30   Marcus Henriksson -88   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
2.36,89   Marcus Henriksson -88   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
 
  MÄN  1000 M  
4.34,20   Janne Stenvall -62   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
 
  MÄN  1500 M  
3.56,92   Therence Mbonabirama -86   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 8 jul
4.03,59   Therence Mbonabirama -86   Norrlandsmästerskapen Härnösand/Högslättens IP 18 jun
 
  MÄN  1500 M i  
5.10,55   Marcus Henriksson -88   IDM & VIDM Norbotten Piteå/Noliahallen 5 jan
 
  MÄN  3000 M  
8.20,28   Therence Mbonabirama -86   MAI-galan Malmö 22 aug
8.48,88   Therence Mbonabirama -86   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
 
  MÄN  3000 M i  
11.06,69   Marcus Henriksson -88   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
11.17,30   Marcus Henriksson -88   IDM & VIDM Norbotten Piteå/Noliahallen 5 jan
 
  MÄN  5000 M  
14.30,45      Therence Mbonabirama -86   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 7 jul
19.35,40   Marcus Henriksson -88   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 7 jul
 
  MÄN  60 M HÄCK 1.06 i  
14,53   Janne Stenvall -62   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
 
  MÄN  HÖJD i  
1,75   Carl Hultin -91   IDM & VIDM Norbotten Piteå/Noliahallen 5 jan
1,42   Janne Stenvall -62   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
 
  MÄN  STAV  
3,45   Oskar Wirén-Tjärner -90   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 29 jul
 
  MÄN  STAV i  
1,81   Janne Stenvall -62   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
 
  MÄN  LÄNGD i  
4,69   Janne Stenvall -62   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
 
  MÄN  KULA 7,26 i  
8,49   Janne Stenvall -62   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
 
  P19  200 M  
27,01   Marcus Henriksson -88 -1,14 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P19  800 M  
2.03,59   Augustin Ninganza -87   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
2.16,28   Marcus Henriksson -88   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 9 jul
2.20,28   Marcus Henriksson -88   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P19  1500 M  
4.14,10   Augustin Ninganza -87   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
4.55,97   Marcus Henriksson -88   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 8 jul
 
  P17  60 M i  
8,11   Oskar Wirén-Tjärner -90   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
8,23   Oskar Wirén-Tjärner -90   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  P17  100 M  
12,18   Gustav Innala -91 +2,56 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
12,92   Oskar Wirén-Tjärner -90   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
 
  P17  100 M man  
12,80   Oskar Wirén-Tjärner -90   Öppna UDM Umeå/Gammliavallen 10 sep
 
  P17  200 M  
12,75   Oskar Wirén-Tjärner -90 +1,07 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P17  400 M  
61,07   Oskar Wirén-Tjärner -90   Norrlandsmästerskapen Härnösand/Högslättens IP 18 jun
 
  P17  800 M  
2.26,26      Oskar Wirén-Tjärner -90   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 7 jul
 
  P17  HÖJD  
1,84   Carl Hultin -91   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  P17  STAV  
3,56   Oskar Wirén-Tjärner -90   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
3,55   Oskar Wirén-Tjärner -90   USM Nyköping/Rosvalla 5 aug
3,43   Oskar Wirén-Tjärner -90   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 23 jul
3,40   Oskar Wirén-Tjärner -90   Norrlandsmästerskapen Härnösand/Högslättens IP 19 jun
3,20   Oskar Wirén-Tjärner -90   Öppna UDM Umeå/Gammliavallen 10 sep
3,10   Oskar Wirén-Tjärner -90   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
3,00   Oskar Wirén-Tjärner -90   Rajakisat Torneå 10 jun
 
  P17  STAV i  
3,45   Oskar Wirén-Tjärner -90   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
3,27   Oskar Wirén-Tjärner -90   IUJSM Västerås 5 mar
3,20   Oskar Wirén-Tjärner -90   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
3,15   Oskar Wirén-Tjärner -90   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  P17  KULA 5,0 i  
10,43   Oskar Wirén-Tjärner -90   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
 
  P17  SPJUT 700  
22,54   Martin Johansson -89   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P16  STAV  
3,44   Oskar Wirén-Tjärner -90   Skol SM Stockholms stadion 16 sep
 
  P15  60 M i  
7,95   Gustav Innala -91   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
8,59   Björn Åström -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
8,68   Robert Stenvall -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
8,79   Robert Stenvall -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
 
  P15  80 M  
11,60   Björn Åström -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
 
  P15  100 M  
12,82   Gustav Innala -91   Björneborgstävling FIN/Björneborg 12 sep
13,81   Björn Åström -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
 
  P15  200 M i  
26,85   Gustav Innala -91   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
28,45   Björn Åström -92   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
 
  P15  800 M  
2.21,56   Björn Åström -92   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
2.33,80   Björn Åström -92   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
2.34,20   Ludvig Hemling -92   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
2.41,31   Björn Åström -92   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
2.44,43   Gustav Innala -91   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
2.55,05   Carl Hultin -91   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
2.59,90   Jonathan Bergqvist -91   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
3.07,75   Robert Stenvall -92   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
 
  P15  800 M i  
2.25,90   Björn Åström -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
2.31,11   Björn Åström -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
 
  P15  100 M HÄCK 0.84  
17,65   Carl Hultin -91 -1,01 Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
20,01   Björn Åström -92 +1,1 Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
20,40   Robert Stenvall -92 +1,1 Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
20,85   Björn Åström -92 -1,01 Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
23,48   Robert Stenvall -92 -1,01 Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
 
  P15  300 M HÄCK 0.76  
50,18   Björn Åström -92   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 29 jul
 
  P15  HÖJD  
1,70   Carl Hultin -91   Norrlandsmästerskapen Härnösand/Högslättens IP 18 jun
1,68   Robert Stenvall -92   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
1,66   Carl Hultin -91   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
1,64   Carl Hultin -91   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 30 jul
1,62   Carl Hultin -91   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 8 jul
1,56   Carl Hultin -91   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
1,56   Robert Stenvall -92   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
1,48   Robert Stenvall -92   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
1,48   Robert Stenvall -92   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
1,44   Ludvig Hemling -92   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
1,32   Björn Åström -92   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
1,20   Jonathan Bergqvist -91   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
 
  P15  HÖJD i  
1,82   Carl Hultin -91   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
1,81   Carl Hultin -91   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
1,80   Carl Hultin -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
1,76   Carl Hultin -91   IUJSM Västerås 5 mar
1,75   Carl Hultin -91   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
1,45   Robert Stenvall -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
1,42   Robert Stenvall -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
 
  P15  LÄNGD  
5,08   Ludvig Hemling -92 +0,6 Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 11 aug
4,85   Carl Hultin -91 +3,14 Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
4,76   Björn Åström -92 +0,7 Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 11 aug
4,51   Björn Åström -92 +2,40 Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
4,39   Robert Stenvall -92 +1,5 Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 11 aug
4,32   Robert Stenvall -92 +1,57 Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
3,27   Jonathan Bergqvist -91 +2,52 Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
 
  P15  LÄNGD i  
4,59   Björn Åström -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
4,49   Robert Stenvall -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
 
  P15  TRESTEG  
9,96   Robert Stenvall -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
9,69   Robert Stenvall -92 +1,7 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
 
  P15  TRESTEG i  
9,82   Robert Stenvall -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
9,77   Björn Åström -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
 
  P15  KULA 4,0  
11,22   Carl Hultin -91   Norrlandsmästerskapen Härnösand/Högslättens IP 18 jun
11,21   Carl Hultin -91   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 7 jul
10,13   Carl Hultin -91   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
10,13   Ludvig Hemling -92   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 11 aug
9,70   Gustav Innala -91   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 11 aug
8,28   Gustav Innala -91   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
8,10   Robert Stenvall -92   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 11 aug
7,67   Robert Stenvall -92   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
 
  P15  KULA 4,0 i  
12,02   Carl Hultin -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
 
  P15  DISKUS 2,0  
26,15   Ludvig Hemling -92   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
25,12   Gustav Innala -91   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
17,41   Robert Stenvall -92   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
 
  P15  DISKUS 1,0  
35,44   Carl Hultin -91   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 9 jul
27,21   Gustav Innala -91   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 9 jul
23,24   Carl Hultin -91   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
21,77   Jonathan Bergqvist -91   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
21,72   Gustav Innala -91   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
 
  P14  60 M i  
8,53   Robert Stenvall -92   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
8,56   Björn Åström -92   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
8,58   Björn Åström -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
8,75   Robert Stenvall -92   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  P14  100 M  
13,58   Ludvig Hemling -92 -1,46 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
13,83   Björn Åström -92 +0,1 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 8 jul
 
  P14  200 M i  
28,36   Björn Åström -92   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
28,66   Björn Åström -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
30,41   Robert Stenvall -92   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  P14  300 M  
44,06   Björn Åström -92   Nordeamästerskapen Gävle/Gavlestadion 3 sep
44,66   Björn Åström -92   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P14  600 M i  
2.09,03   Robert Stenvall -92   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
 
  P14  800 M  
2.20,67   Björn Åström -92   Nordeamästerskapen Gävle/Gavlestadion 2 sep
2.28,53   Björn Åström -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 8 jul
2.30,57   Björn Åström -92   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P14  60 M HÄCK 0.84 i  
12,07   Robert Stenvall -92   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
 
  P14  300 M HÄCK 0.76  
49,53   Björn Åström -92   Nordeamästerskapen Gävle/Gavlestadion 2 sep
50,71   Björn Åström -92   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P14  HÖJD  
1,54   Robert Stenvall -92   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P14  HÖJD i  
1,50   Robert Stenvall -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
1,45   Robert Stenvall -92   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
1,41   Robert Stenvall -92   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  P14  LÄNGD  
4,71   Robert Stenvall -92 +0,80 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
4,63   Björn Åström -92 -0,40 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
4,63   Ludvig Hemling -92 -0,72 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
4,32   Björn Åström -92    -0,1 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 7 jul
 
  P14  LÄNGD i  
4,83   Björn Åström -92   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
4,68   Björn Åström -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 15 jan
4,47   Robert Stenvall -92   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
4,36   Robert Stenvall -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 15 jan
4,24   Robert Stenvall -92   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  P14  TRESTEG  
9,79   Robert Stenvall -92 -1,84 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
9,50   Robert Stenvall -92   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
9,18   Björn Åström -92   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  P14  KULA 4,0  
10,28   Ludvig Hemling -92   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
8,24   Robert Stenvall -92   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P14  KULA 3,0  
7,12   Robert Stenvall -92   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
 
  P14  DISKUS 1,0  
30,37   Ludvig Hemling -92   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
19,48   Robert Stenvall -92   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P14  SLÄGGA 4,0  
19,31   Robert Stenvall -92   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P14  SPJUT 600  
21,90   Robert Stenvall -92   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P13  60 M i  
10,55   Alan Omar -93    Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
10,56   Viktor Ruthberg -94   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
 
  P13  80 M  
11,53   Johan Stenvall -95 -1,34 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  P13  200 M i  
32,04   Johan Stenvall -95   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
 
  P13  400 M i  
1.20,91   Viktor Ruthberg -94   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
 
  P13  HÖJD  
1,35   Viktor Sundberg -92   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
1,34   Viktor Ruthberg -94   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  P13  HÖJD i  
1,32   Viktor Ruthberg -94   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
1,30   Viktor Ruthberg -94   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
 
  P13  STAV  
2,20   Viktor Ruthberg -94   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  P13  LÄNGD ZON  
4,48   Johan Stenvall -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  P13  LÄNGD ZON i  
3,38   Viktor Ruthberg -94   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
2,42   Alan Omar -93    Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
 
  P13  KULA 3,0  
7,65   Viktor Ruthberg -94   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  P13  KULA 3,0 i  
6,99   Alan Omar -93    Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
6,61   Viktor Ruthberg -94   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
6,26   Viktor Ruthberg -94   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
 
  P13  DISKUS 0,6  
29,25   Viktor Ruthberg -94   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
16,73   Johan Stenvall -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  P13  SPJUT 400  
31,48   Viktor Ruthberg -94   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
29,52   Johan Stenvall -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  P12  60 M i  
9,25   Johan Stenvall -95   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  P12  80 M  
11,95   Johan Stenvall -95 -0,72 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P12  200 M  
32,43   Johan Stenvall -95 -0,17 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P12  200 M i  
33,29   Johan Stenvall -95   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  P12  800 M i  
3.06,08   Viktor Ruthberg -94   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  P12  1500 M  
6.25,00   Viktor Ruthberg -94   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P12  60 M HÄCK 0.76 i  
12,67   Johan Stenvall -95   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 15 jan
 
  P12  HÖJD  
1,30   Viktor Ruthberg -94   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
1,23   Viktor Ruthberg -94   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 8 jul
 
  P12  HÖJD i  
1,30   Viktor Ruthberg -94   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  P12  STAV  
2,25   Viktor Ruthberg -94   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P12  LÄNGD ZON  
4,25   Johan Stenvall -95 +1,44 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P12  LÄNGD ZON i  
4,19   Johan Stenvall -95   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
3,62   Viktor Ruthberg -94   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  P12  TRESTEG ZON  
8,81   Johan Stenvall -95 -1,21 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P12  TRESTEG ZON i  
9,50   Johan Stenvall -95   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
8,01   Viktor Ruthberg -94   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  P12  KULA 3,0  
6,88   Viktor Ruthberg -94   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
6,29   Viktor Ruthberg -94   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 7 jul
 
  P12  KULA 3,0 i  
7,44   Viktor Ruthberg -94   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  P12  KULA 2,0  
7,35   Johan Stenvall -95   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P12  DISKUS 0,6  
21,58   Viktor Ruthberg -94   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P12  SLÄGGA 3,0  
18,48   Viktor Ruthberg -94   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P12  SLÄGGA 2,0  
18,36   Johan Stenvall -95   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P12  SPJUT 400  
30,60   Viktor Ruthberg -94   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
27,82   Viktor Ruthberg -94   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 8 jul
23,51   Johan Stenvall -95   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P11  60 M  
9,11   Johan Stenvall -95   Rajakisat Torneå 10 jun
9,17   Johan Stenvall -95 +1,43 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
9,28   Johan Stenvall -95 -1,8 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
10,34   Rasmus Loggert -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  P11  60 M i  
9,00   Johan Stenvall -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
9,15   Johan Stenvall -95   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
9,18   Johan Stenvall -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
9,28   Johan Stenvall -95   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
9,32   Johan Stenvall -95   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
9,32   Johan Stenvall -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
11,30   Benjamin Holmqvist -96   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
12,02   Emil Sundqvist -96   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
 
  P11  60 M HÄCK 0.76 i  
11,12   Johan Stenvall -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
 
  P11  HÖJD  
1,12   Rasmus Loggert -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  P11  HÖJD i  
1,28   Johan Stenvall -95   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
1,25   Johan Stenvall -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
1,20   Robert Stenvall -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 15 jan
1,00   Emil Sundqvist -96   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
 
  P11  LÄNGD ZON  
4,41   Johan Stenvall -95 +1,80 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
4,13   Johan Stenvall -95   Rajakisat Torneå 10 jun
3,30   Rasmus Loggert -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  P11  LÄNGD ZON i  
4,56   Johan Stenvall -95   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
4,45   Johan Stenvall -95   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
4,38   Johan Stenvall -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
4,35   Johan Stenvall -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
4,33   Johan Stenvall -95   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
4,27   Johan Stenvall -95   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
4,08   Johan Stenvall -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
4,07   Johan Stenvall -95   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
2,87   Benjamin Holmqvist -96   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
2,50   Emil Sundqvist -96   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
 
  P11  TRESTEG ZON  
9,41   Johan Stenvall -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
9,19   Johan Stenvall -95   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
9,10   Johan Stenvall -95 -0,8 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
 
  P11  KULA 2,0  
7,45   Johan Stenvall -95   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
7,06   Johan Stenvall -95   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
6,54   Rasmus Loggert -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  P11  KULA 2,0 i  
8,29   Johan Stenvall -95   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
8,01   Johan Stenvall -95   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
6,88   Johan Stenvall -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
6,17   Emil Sundqvist -96   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
 
  P10  60 M  
10,44   Marcus Hedman -96   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P10  LÄNGD ZON  
3,17   Marcus Hedman -96   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  P 9  60 M  
10,81   Rasmus Loggert -97 -2,3 Valbo Games Gävle/Gavlestadion 23 jul
10,83   Rasmus Loggert -97   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
10,90   Rasmus Loggert -97   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
 
  P 9  60 M i  
10,63   Rasmus Loggert -97   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
11,08   Rasmus Loggert -97   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
11,12   Rasmus Loggert -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
11,49   Omid Omar -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
12,70   Martin Skåreby -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
 
  P 9  600 M  
2.17,55   Rasmus Loggert -97   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 22 jul
 
  P 9  HÖJD  
0,95   Rasmus Loggert -97   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 22 jul
 
  P 9  LÄNGD ZON  
3,35   Rasmus Loggert -97   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
3,27   Rasmus Loggert -97 +0,8 Valbo Games Gävle/Gavlestadion 23 jul
 
  P 9  LÄNGD ZON i  
3,11   Rasmus Loggert -97   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
3,05   Rasmus Loggert -97   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
2,85   Rasmus Loggert -97   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
2,81   Rasmus Loggert -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
2,62   Omid Omar -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
2,37   Martin Skåreby -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
 
  P 9  KULA 2,0  
5,75   Rasmus Loggert -97   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
5,46   Rasmus Loggert -97   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 22 jul
 
  P 9  KULA 2,0 i  
7,44   Rasmus Loggert -97   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
5,65   Rasmus Loggert -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
4,88   Rasmus Loggert -97   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
4,59   Omid Omar -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
4,14   Martin Skåreby -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
 
  KVINNOR  60 M i  
8,44   Anna-Karin Barchéus -89   IDM & VIDM Norbotten Piteå/Noliahallen 5 jan
8,44   Anna-Karin Barchéus -89 extralopp-ej IDM IDM & VIDM Norbotten Piteå/Noliahallen 5 jan
8,68   Josefine Loggert -91   IDM & VIDM Norbotten Piteå/Noliahallen 5 jan
8,70   Josefine Loggert -91 extralopp-ej IDM IDM & VIDM Norbotten Piteå/Noliahallen 5 jan
 
  KVINNOR  200 M i  
27,86   Lina Alainentalo -92   IDM & VIDM Norbotten Piteå/Noliahallen 5 jan
33,21   Ida Alainentalo -90   IDM & VIDM Norbotten Piteå/Noliahallen 5 jan
 
  KVINNOR  800 M  
2.19,46   Lina Alainentalo -92   Norrlandsmästerskapen Härnösand/Högslättens IP 19 jun
2.52,84   Ida Alainentalo -90   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
 
  KVINNOR  800 M i  
2.29,91   Lina Alainentalo -92   IDM & VIDM Norbotten Piteå/Noliahallen 5 jan
3.02,95   Ida Alainentalo -90   IDM & VIDM Norbotten Piteå/Noliahallen 5 jan
 
  KVINNOR  1500 M  
4.48,04   Lina Alainentalo -92   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 29 jul
4.57,02   Lina Alainentalo -92   Norrlandsmästerskapen Härnösand/Högslättens IP 19 jun
 
  KVINNOR  LÄNGD  
4,13   Ida Alainentalo -90 +1,83 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  KVINNOR  LÄNGD i  
4,90   Lina Alainentalo -92   IDM & VIDM Norbotten Piteå/Noliahallen 5 jan
3,74   Ida Alainentalo -90   IDM & VIDM Norbotten Piteå/Noliahallen 5 jan
 
  KVINNOR  TRESTEG  
11,11   Lina Alainentalo -92 +3,1 Norrlandsmästerskapen Härnösand/Högslättens IP 19 jun
 
  F17  60 M i  
8,37   Anna-Karin Barchéus -89   IUJSM Västerås 5 mar
8,45   Anna-Karin Barchéus -89   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
8,49   Anna-Karin Barchéus -89   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  F17  100 M  
13,03   Josefine Loggert -91 +2,12 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  F17  200 M  
32,68   Ida Alainentalo -90   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F17  200 M i  
28,00   Anna-Karin Barchéus -89   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
28,20   Anna-Karin Barchéus -89   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
28,25   Anna-Karin Barchéus -89   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
32,71   Ida Alainentalo -90   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
33,15   Ida Alainentalo -90   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
 
  F17  400 M  
1.12,13   Ida Alainentalo -90   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F17  400 M i  
75,03   Ida Alainentalo -90   Öppna IUDM Skellefteå/Kombihallen 18 jan
1.03,04   Lina Alainentalo -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 15 jan
1.17,46   Ida Alainentalo -90   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 15 jan
 
  F17  600 M  
2.13,01   Ida Alainentalo -90   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
 
  F17  800 M  
2.48,13   Ida Alainentalo -90   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
2.51,25   Ida Alainentalo -90   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 9 jul
2.51,33   Ida Alainentalo -90   Norrlandsmästerskapen Härnösand/Högslättens IP 19 jun
2.55,21   Ida Alainentalo -90   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
2.55,74   Ida Alainentalo -90   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 30 jul
2.56,28   Ida Alainentalo -90   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 23 jul
 
  F17  800 M i  
2.30,19   Lina Alainentalo -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
2.54,89   Ida Alainentalo -90   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
2.56,56   Ida Alainentalo -90   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
2.57,94   Ida Alainentalo -90   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
2.58,07   Ida Alainentalo -90   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
 
  F17  1500 M  
5.59,69   Ida Alainentalo -90   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 29 jul
6.06,52   Ida Alainentalo -90   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 22 jul
6.07,06   Ida Alainentalo -90   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 8 jul
6.11,42   Ida Alainentalo -90   Norrlandsmästerskapen Härnösand/Högslättens IP 18 jun
 
  F17  1500 M i  
6.20,76   Ida Alainentalo -90   Öppna IUDM Skellefteå/Kombihallen 19 jan
6.24,76   Ida Alainentalo -90   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  F17  60 M HÄCK 0.84 i  
9,33   Anna-Karin Barchéus -89   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
13,58   Ida Alainentalo -90   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
 
  F17  60 M HÄCK 0.76  
15,64   Josefine Loggert -91 +2,28 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  F17  60 M HÄCK 0.76 i  
9,20   Anna-Karin Barchéus -89   IUJSM Västerås 5 mar
9,51   Anna-Karin Barchéus -89   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
9,63   Anna-Karin Barchéus -89   IDM & VIDM Norbotten Piteå/Noliahallen 5 jan
 
  F17  100 M HÄCK 0.84  
15,15   Anna-Karin Barchéus -89 +1,9 Valbo Games Gävle/Gavlestadion 23 jul
15,77   Anna-Karin Barchéus -89 -1,2 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 9 jul
 
  F17  100 M HÄCK 0.76  
16,15   Anna-Karin Barchéus -89 +/-0 Norrlandsmästerskapen Härnösand/Högslättens IP 19 jun
 
  F17  300 M HÄCK 0.76  
46,21   Josefine Loggert -91   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
46,75   Anna-Karin Barchéus -89   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 23 jul
46,80   Anna-Karin Barchéus -89   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 7 jul
47,25   Anna-Karin Barchéus -89   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 29 jul
47,35   Anna-Karin Barchéus -89   Norrlandsmästerskapen Härnösand/Högslättens IP 18 jun
 
  F17  HÖJD i  
1,26   Ida Alainentalo -90   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
1,25   Ida Alainentalo -90   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
 
  F17  STAV  
2,10   Elisabeth Pettersson -89   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F17  LÄNGD  
3,98   Ida Alainentalo -90 +1,66 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F17  LÄNGD i  
4,90   Anna-Karin Barchéus -89   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
4,88   Anna-Karin Barchéus -89   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
3,80   Ida Alainentalo -90   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
3,73   Ida Alainentalo -90   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
3,73   Ida Alainentalo -90   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
3,70   Ida Alainentalo -90   Öppna IUDM Skellefteå/Kombihallen 18 jan
3,62   Ida Alainentalo -90   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
3,53   Ida Alainentalo -90   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
 
  F17  KULA 4,0 i  
6,56   Ida Alainentalo -90   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
 
  F17  KULA 3,0  
9,04   Anna-Karin Barchéus -89   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F17  DISKUS 1,0  
15,30   Ida Alainentalo -90   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F17  SPJUT 600  
25,28   Ida Alainentalo -90   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 23 jul
24,15   Ida Alainentalo -90   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
22,53   Ida Alainentalo -90   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 7 jul
21,98   Ida Alainentalo -90   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
21,60   Ida Alainentalo -90   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 29 jul
20,89   Ida Alainentalo -90   Norrlandsmästerskapen Härnösand/Högslättens IP 18 jun
20,17   Ida Alainentalo -90   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
20,02   Emma Edberg -89   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F15  60 M i  
8,29   Lina Alainentalo -92   Öppna IUDM Skellefteå/Kombihallen 18 jan
8,51   Josefine Loggert -91   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
8,56   Josefine Loggert -91   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
8,56   Josefine Loggert -91   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
8,56   Josefine Loggert -91   IUJSM Västerås 5 mar
8,56   Lina Alainentalo -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
8,59   Josefine Loggert -91   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
8,62   Lina Alainentalo -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
8,63   Lina Alainentalo -92   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
8,70   Lina Alainentalo -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
8,86   Magdalena Nilsson -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
8,95   Magdalena Nilsson -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
8,99   Clara Innala -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
9,04   Clara Innala -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
9,24   Clara Innala -92   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
 
  F15  80 M  
10,93   Lina Alainentalo -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
10,95   Josefine Loggert -91   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
11,48   Magdalena Nilsson -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
11,70   Clara Innala -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
 
  F15  100 M  
13,09   Josefine Loggert -91 +2,65 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
13,49   Hanna Öhlund -93 +1,98 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
13,52   Lina Alainentalo -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
13,56   Josefine Loggert -91   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
13,56   Lina Alainentalo -92 +0,8 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
14,02   Josefine Loggert -91 -0,5 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
14,22   Magdalena Nilsson -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
14,29   Magdalena Nilsson -92 +1,21 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
14,35   Clara Innala -92 +1,21 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
14,50   Clara Innala -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
14,55   Clara Innala -92 +0,8 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
14,67   Amanda Lundberg -93 +0,74 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
14,94   Sara Nyberg -93 +0,74 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  F15  200 M i  
27,38   Lina Alainentalo -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
27,65   Lina Alainentalo -92   Öppna IUDM Skellefteå/Kombihallen 19 jan
27,94   Josefine Loggert -91   IUJSM Västerås 3 mar
27,99   Lina Alainentalo -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
28,03   Lina Alainentalo -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
28,09   Lina Alainentalo -92   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
28,25   Josefine Loggert -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
28,26   Josefine Loggert -91   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
28,33   Josefine Loggert -91   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
28,35   Josefine Loggert -91   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
29,88   Clara Innala -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
 
  F15  300 M  
43,86   Josefine Loggert -91   Norrlandsmästerskapen Härnösand/Högslättens IP 18 jun
44,27   Josefine Loggert -91   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F15  600 M i  
1.47,70   Lina Alainentalo -92   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
 
  F15  800 M  
2.17,50   Lina Alainentalo -92   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
2.18,55   Lina Alainentalo -92   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 23 jul
2.18,71   Lina Alainentalo -92   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
2.55,61   Amanda Lundberg -93   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
3.01,33   Josefine Loggert -91   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
3.02,37   Magdalena Nilsson -92   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
3.03,78   Clara Innala -92   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
3.09,35   Josefine Loggert -91   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
3.59,37   Sunay Delen -91   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
 
  F15  800 M i  
2.24,50   Lina Alainentalo -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
2.25,26   Lina Alainentalo -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
2.28,72   Lina Alainentalo -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
 
  F15  1000 M i  
3.15,08   Lina Alainentalo -92   Öppna IUDM Skellefteå/Kombihallen 18 jan
 
  F15  2000 M  
6.38,11   Lina Alainentalo -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 9 jul
6.38,13   Lina Alainentalo -92   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 21 jul
 
  F15  60 M HÄCK 0.76 i  
9,60   Josefine Loggert -91   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
9,65   Josefine Loggert -91   IUJSM Västerås 3 mar
9,67   Josefine Loggert -91   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 15 jan
9,68   Josefine Loggert -91   IDM & VIDM Norbotten Piteå/Noliahallen 5 jan
9,68   Josefine Loggert -91   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
9,80   Josefine Loggert -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
 
  F15  80 M HÄCK 0.76  
12,72   Josefine Loggert -91 +1,1 Valbo Games Gävle/Gavlestadion 23 jul
12,76   Josefine Loggert -91 -0,4 USM Nyköping/Rosvalla 4 aug
12,88   Josefine Loggert -91 +2,1 Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
12,93   Josefine Loggert -91   Norrlandsmästerskapen Härnösand/Högslättens IP 19 jun
13,11   Josefine Loggert -91 -0,7 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 9 jul
13,17   Hanna Öhlund -93 +1,99 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
13,27   Josefine Loggert -91 -0,2 Skol SM Stockholms stadion 15 sep
13,48   Josefine Loggert -91 -0,8 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
13,88   Josefine Loggert -91 -1,7 Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
14,54   Lina Alainentalo -92 -1,7 Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
14,56   Magdalena Nilsson -92 +0,7 Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
15,57   Amanda Lundberg -93 +1,99 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
17,80   Sunay Delen -91 -0,2 Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
18,27   Sunay Delen -91 -1,7 Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
 
  F15  300 M HÄCK 0.76  
46,21   Lina Alainentalo -92   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
47,62   Josefine Loggert -91   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 7 jul
47,78   Josefine Loggert -91 Final Skol SM Stockholms stadion 17 sep
47,80   Josefine Loggert -91   USM Nyköping/Rosvalla 5 aug
48,11   Josefine Loggert -91   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 23 jul
48,45   Josefine Loggert -91   Skol SM Stockholms stadion 16 sep
48,50   Josefine Loggert -91   Norrlandsmästerskapen Härnösand/Högslättens IP 18 jun
48,57   Josefine Loggert -91   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
59,08   Amanda Lundberg -93   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  F15  HÖJD  
3,11   Sunay Delen -91 -0,31 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
1,67   Lina Alainentalo -92   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 30 jul
1,66   Lina Alainentalo -92   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 23 jul
1,59   Lina Alainentalo -92   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
1,56   Lina Alainentalo -92   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
1,55   Lina Alainentalo -92   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
1,50   Josefine Loggert -91   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
1,48   Josefine Loggert -91   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 11 aug
1,44   Josefine Loggert -91   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
1,40   Magdalena Nilsson -92   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 11 aug
1,28   Clara Innala -92   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
1,28   Karin Lindberg-Jansson -92   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
1,24   Karin Lindberg-Jansson -92   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 11 aug
1,16   Sunay Delen -91   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
 
  F15  HÖJD i  
1,60   Lina Alainentalo -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
1,57   Lina Alainentalo -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
1,53   Lina Alainentalo -92   Öppna IUDM Skellefteå/Kombihallen 18 jan
1,45   Lina Alainentalo -92   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
1,45   Lina Alainentalo -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
1,32   Magdalena Nilsson -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
 
  F15  LÄNGD  
5,10   Lina Alainentalo -92 +1,7 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 30 jul
4,94   Lina Alainentalo -92 +1,32 Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
4,86   Lina Alainentalo -92 -1,3 Valbo Games Gävle/Gavlestadion 22 jul
4,68   Hanna Öhlund -93 +0,95 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
4,43   Josefine Loggert -91 +3,2 Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
4,41   Magdalena Nilsson -92 +0,91 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
4,39   Clara Innala -92 +1,8 Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
4,20   Magdalena Nilsson -92 +5,7 Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
4,00   Clara Innala -92 +1,71 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
3,84   Clara Innala -92 +1,94 Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
3,68   Josefine Loggert -91 +1,26 Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
3,10   Sunay Delen -91 +2,07 Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
 
  F15  LÄNGD i  
4,98   Lina Alainentalo -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
4,86   Lina Alainentalo -92   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
4,70   Lina Alainentalo -92   Öppna IUDM Skellefteå/Kombihallen 19 jan
4,66   Lina Alainentalo -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
4,59   Lina Alainentalo -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
4,30   Magdalena Nilsson -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
4,28   Josefine Loggert -91   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
4,25   Josefine Loggert -91   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
4,15   Clara Innala -92   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
3,96   Clara Innala -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
3,25   Sunay Delen -91   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  F15  TRESTEG  
11,18   Lina Alainentalo -92 +1,0 Valbo Games Gävle/Gavlestadion 23 jul
10,92   Lina Alainentalo -92   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 29 jul
10,85   Lina Alainentalo -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 8 jul
10,80   Lina Alainentalo -92 +1,0 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
10,32   Lina Alainentalo -92 -0,5 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 9 jul
 
  F15  TRESTEG i  
10,44   Lina Alainentalo -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
10,11   Lina Alainentalo -92   Öppna IUDM Skellefteå/Kombihallen 18 jan
 
  F15  KULA 3,0  
10,01   Sara Nyberg -93   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
9,07   Karin Lindberg-Jansson -92   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
9,05   Magdalena Nilsson -92   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
8,33   Magdalena Nilsson -92   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
8,28   Josefine Loggert -91   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
8,06   Clara Innala -92   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
7,83   Karin Lindberg-Jansson -92   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
7,58   Lina Alainentalo -92   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
7,43   Josefine Loggert -91   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
7,37   Clara Innala -92   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
7,12   Josefine Loggert -91   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
7,06   Clara Innala -92   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
6,99   Sunay Delen -91   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
6,84   Sunay Delen -91   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 12 aug
 
  F15  KULA 3,0 i  
7,46   Magdalena Nilsson -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
7,36   Magdalena Nilsson -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
7,14   Sunay Delen -91   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
7,14   Clara Innala -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
6,89   Sunay Delen -91   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
6,88   Clara Innala -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
 
  F15  DISKUS 1,0  
21,85   Josefine Loggert -91   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 11 aug
21,20   Clara Innala -92   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 11 aug
18,50   Karin Lindberg-Jansson -92   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 11 aug
15,70   Magdalena Nilsson -92   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 11 aug
15,56   Sunay Delen -91   Energikampen Final Nösnäsvallen/Stenungssund 11 aug
 
  F15  DISKUS 0,6  
27,73   Sara Nyberg -93   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
24,23   Lina Alainentalo -92   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
22,99   Josefine Loggert -91   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
18,93   Clara Innala -92   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
17,87   Clara Innala -92   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
17,39   Josefine Loggert -91   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
16,40   Sunay Delen -91   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
15,94   Karin Lindberg-Jansson -92   Energikampen kval Luleå/Skogsvallen 6 jun
 
  F15  SPJUT 400  
41,34   Lina Alainentalo -92   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
38,58   Lina Alainentalo -92   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 23 jul
35,08   Lina Alainentalo -92   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 29 jul
32,97   Lina Alainentalo -92   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
31,20   Hanna Öhlund -93   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
23,85   Sara Nyberg -93   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
20,95   Sara Nyberg -93   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
16,27   Amanda Lundberg -93   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
15,92   Amanda Lundberg -93   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
 
  F14  60 M i  
8,57   Lina Alainentalo -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
8,94   Magdalena Nilsson -92   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
8,96   Magdalena Nilsson -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
9,01   Clara Innala -92   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
9,06   Clara Innala -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
9,44   Karin Lindberg-Jansson -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
9,46   Karin Lindberg-Jansson -92   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  F14  100 M  
13,33   Lina Alainentalo -92 +2,65 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
14,02   Magdalena Nilsson -92 +1,2 Nordeamästerskapen Gävle/Gavlestadion 2 sep
14,22   Magdalena Nilsson -92 +2,65 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
14,41   Clara Innala -92 +1,4 Nordeamästerskapen Gävle/Gavlestadion 2 sep
14,44   Clara Innala -92 +0,6 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 8 jul
14,85   Magdalena Nilsson -92 -0,5 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 8 jul
 
  F14  200 M i  
28,25   Lina Alainentalo -92   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
28,43   Lina Alainentalo -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 15 jan
 
  F14  300 M  
44,08   Lina Alainentalo -92   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F14  600 M i  
1.43,90   Lina Alainentalo -92   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
 
  F14  800 M  
2.17,06   Lina Alainentalo -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 7 jul
2.18,44   Lina Alainentalo -92   Nordeamästerskapen Gävle/Gavlestadion 2 sep
2.19,60   Lina Alainentalo -92   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F14  2000 M  
6.40,52   Lina Alainentalo -92   Nordeamästerskapen Gävle/Gavlestadion 3 sep
6.40,52   Lina Alainentalo -92   Nordeamästerskapen Gävle/Gavlestadion 3 sep
6.44,98   Lina Alainentalo -92   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F14  60 M HÄCK 0.76 i  
9,79   Lina Alainentalo -92   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
 
  F14  HÖJD  
1,68   Lina Alainentalo -92   Nordeamästerskapen Gävle/Gavlestadion 3 sep
1,65   Lina Alainentalo -92   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
1,59   Lina Alainentalo -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 9 jul
1,40   Magdalena Nilsson -92   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
1,38   Magdalena Nilsson -92   Nordeamästerskapen Gävle/Gavlestadion 3 sep
1,37   Magdalena Nilsson -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 9 jul
1,20   Karin Lindberg-Jansson -92   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F14  HÖJD i  
1,62   Lina Alainentalo -92   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
1,50   Lina Alainentalo -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 15 jan
1,40   Magdalena Nilsson -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 15 jan
1,39   Magdalena Nilsson -92   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  F14  LÄNGD  
5,02   Lina Alainentalo -92 -0,2 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 7 jul
4,93   Lina Alainentalo -92 -0,17 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
4,32   Clara Innala -92 +0,1 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 7 jul
4,32   Magdalena Nilsson -92 +0,1 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 7 jul
4,25   Magdalena Nilsson -92 -0,80 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
3,93   Magdalena Nilsson -92 +2,4 Nordeamästerskapen Gävle/Gavlestadion 3 sep
 
  F14  LÄNGD i  
5,11   Lina Alainentalo -92   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
4,60   Lina Alainentalo -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
4,29   Magdalena Nilsson -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
4,16   Clara Innala -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
 
  F14  TRESTEG  
9,46   Magdalena Nilsson -92 +2,06 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F14  TRESTEG i  
10,27   Lina Alainentalo -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 15 jan
9,65   Magdalena Nilsson -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 15 jan
9,25   Magdalena Nilsson -92   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  F14  KULA 3,0  
8,52   Karin Lindberg-Jansson -92   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
8,19   Magdalena Nilsson -92   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
7,79   Karin Lindberg-Jansson -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 9 jul
7,32   Karin Lindberg-Jansson -92   Nordeamästerskapen Gävle/Gavlestadion 3 sep
7,08   Clara Innala -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 9 jul
 
  F14  KULA 3,0 i  
8,52   Lina Alainentalo -92   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
8,13   Karin Lindberg-Jansson -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
8,01   Karin Lindberg-Jansson -92   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
7,77   Lina Alainentalo -92   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
7,33   Clara Innala -92   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
7,10   Clara Innala -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
4,78   Lina Alainentalo -92   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
4,17   Magdalena Nilsson -92   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
4,16   Clara Innala -92   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  F14  DISKUS 0,6  
27,12   Lina Alainentalo -92   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
18,99   Clara Innala -92   Nordeamästerskapen Gävle/Gavlestadion 2 sep
 
  F14  SLÄGGA 3,0  
22,20   Karin Lindberg-Jansson -92   Nordeamästerskapen Gävle/Gavlestadion 3 sep
21,35   Magdalena Nilsson -92   Nordeamästerskapen Gävle/Gavlestadion 3 sep
20,43   Karin Lindberg-Jansson -92   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
19,43   Magdalena Nilsson -92   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F14  SPJUT 400  
39,94   Lina Alainentalo -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 8 jul
37,09   Lina Alainentalo -92   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
37,07   Lina Alainentalo -92   Nordeamästerskapen Gävle/Gavlestadion 2 sep
18,25   Karin Lindberg-Jansson -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 8 jul
 
  F13  60 M  
9,44   Amanda Lundberg -93   Rajakisat Torneå 10 jun
 
  F13  60 M i  
8,38   Hanna Öhlund -93   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
8,44   Hanna Öhlund -93   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
8,54   Elina Andersson -94   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
8,65   Hanna Öhlund -93   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
8,66   Hanna Öhlund -93   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
8,67   Hanna Öhlund -93   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
8,74   Hanna Öhlund -93   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
8,74   Hanna Öhlund -93   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
8,79   Hanna Öhlund -93   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
8,88   Elina Andersson -94   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
8,93   Elina Andersson -94   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
9,03   Amanda Lundberg -93   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
9,12   Elina Andersson -94   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
9,14   Amanda Lundberg -93   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
9,22   Sara Nyberg -93   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
9,23   Sara Nyberg -93   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
9,24   Sara Nyberg -93   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
9,29   Amanda Lundberg -93   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
9,30   Amanda Lundberg -93   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
9,32   Amanda Lundberg -93   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
9,32   Sara Nyberg -93   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
9,37   Sara Nyberg -93   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
9,58   Amanda Lundberg -93   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
10,00   Josefin Calner -94   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
10,11   Josefin Calner -94   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
 
  F13  80 M  
10,86   Hanna Öhlund -93 +2,1 Nordeamästerskapen Gävle/Gavlestadion 2 sep
10,98   Hanna Öhlund -93 +4,2 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 29 jul
11,06   Hanna Öhlund -93 -0,81 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
11,18   Hanna Öhlund -93 +1,8 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
11,21   Elina Andersson -94 +1,49 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
11,27   Hanna Öhlund -93 +0,5 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 8 jul
11,68   Emelie Gustavsson -95 +0,35 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
11,69   Elina Andersson -94 -0,6 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
11,76   Linnéa Wikström -95 +0,20 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
11,83   Sara Nyberg -93 +1,04 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
11,92   Sara Nyberg -93 -0,81 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
11,94   Amanda Lundberg -93 +1,04 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
12,10   Sara Nyberg -93 +0,2 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 8 jul
12,24   Amanda Lundberg -93 -1,0 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
12,35   Amanda Lundberg -93 +0,5 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 8 jul
12,50   Amanda Lundberg -93 -0,81 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
13,76   Fanny Andersson -95 +0,20 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
13,86   Elina Ledin -95 +0,49 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
14,60   Elin Gunnarsson -95 +0,35 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  F13  200 M  
27,84   Hanna Öhlund -93 -0,4 Nordeamästerskapen Gävle/Gavlestadion 3 sep
28,32   Hanna Öhlund -93 +0,42 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
28,45   Hanna Öhlund -93 +0,5 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 30 jul
29,23   Hanna Öhlund -93 -1,4 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 9 jul
31,62   Amanda Lundberg -93 +0,42 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F13  200 M i  
28,16   Hanna Öhlund -93   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
28,80   Hanna Öhlund -93   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
29,52   Hanna Öhlund -93   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
29,62   Hanna Öhlund -93   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
29,87   Hanna Öhlund -93   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 15 jan
32,01   Amanda Lundberg -93   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
32,33   Sara Nyberg -93   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
32,57   Amanda Lundberg -93   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
32,72   Amanda Lundberg -93   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 15 jan
33,00   Sara Nyberg -93   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 15 jan
 
  F13  400 M  
1.14,62   Amanda Lundberg -93 +1,88 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
 
  F13  400 M i  
1.06,10   Hanna Öhlund -93   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
1.12,54   Amanda Lundberg -93   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
1.17,64   Sara Nyberg -93   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
 
  F13  600 M  
1.54,31   Hanna Öhlund -93   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
2.00,90   Amanda Lundberg -93   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
2.05,59   Amanda Lundberg -93   Rajakisat Torneå 10 jun
2.07,48   Emelie Gustavsson -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
2.20,92   Fanny Andersson -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  F13  600 M i  
2.04,99   Amanda Lundberg -93   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
2.14,89   Sara Nyberg -93   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
 
  F13  800 M  
2.51,73   Hanna Öhlund -93   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 30 jul
2.53,24   Hanna Öhlund -93   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
3.00,44   Amanda Lundberg -93   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
3.01,51   Amanda Lundberg -93   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
 
  F13  800 M i  
2.46,32   Hanna Öhlund -93   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
2.48,19   Hanna Öhlund -93   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
2.49,73   Hanna Öhlund -93   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
2.51,45   Hanna Öhlund -93   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
2.57,20   Amanda Lundberg -93   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
3.06,70   Amanda Lundberg -93   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  F13  1500 M  
6.19,86   Amanda Lundberg -93   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F13  60 M HÄCK 0.76  
13,31   Amanda Lundberg -93   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F13  60 M HÄCK 0.76 i  
10,17   Hanna Öhlund -93   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
11,86   Amanda Lundberg -93   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
11,88   Amanda Lundberg -93   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 15 jan
12,22   Amanda Lundberg -93   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
13,16   Amanda Lundberg -93   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
13,51   Amanda Lundberg -93   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
25,00   Sara Nyberg -93   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
 
  F13  HÖJD  
1,10   Fanny Andersson -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  F13  HÖJD i  
1,20   Sara Nyberg -93   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
 
  F13  LÄNGD  
4,69   Hanna Öhlund -93 +0,6 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 30 jul
3,87   Sara Nyberg -93 +1,2 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 30 jul
 
  F13  LÄNGD i  
4,89   Hanna Öhlund -93   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
 
  F13  LÄNGD ZON  
4,56   Hanna Öhlund -93 +2,14 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
4,44   Hanna Öhlund -93   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 15 jan
4,33   Emelie Gustavsson -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
4,12   Sara Nyberg -93   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 15 jan
4,05   Sara Nyberg -93 +3,77 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
3,74   Linnéa Wikström -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
3,25   Elin Gunnarsson -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
3,05   Elina Ledin -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
3,04   Fanny Andersson -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  F13  LÄNGD ZON i  
4,73   Hanna Öhlund -93   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
4,70   Hanna Öhlund -93   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
4,65   Hanna Öhlund -93   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
4,50   Hanna Öhlund -93   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
4,46   Hanna Öhlund -93   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
4,12   Elina Andersson -94   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
4,05   Elina Andersson -94   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
4,00   Elina Andersson -94   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
3,93   Sara Nyberg -93   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
3,91   Sara Nyberg -93   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
3,75   Sara Nyberg -93   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
3,63   Sara Nyberg -93   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
3,40   Amanda Lundberg -93   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
3,23   Josefin Calner -94   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
2,80   Josefin Calner -94   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
 
  F13  TRESTEG  
10,58   Hanna Öhlund -93   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
10,38   Hanna Öhlund -93   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 29 jul
 
  F13  TRESTEG ZON  
10,39   Hanna Öhlund -93 +0,7 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
10,35   Hanna Öhlund -93 -0,7 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 8 jul
10,33   Hanna Öhlund -93 +0,76 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
10,03   Hanna Öhlund -93 -0,9 Nordeamästerskapen Gävle/Gavlestadion 2 sep
9,30   Hanna Öhlund -93   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
7,50   Amanda Lundberg -93   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
 
  F13  TRESTEG ZON i  
9,48   Hanna Öhlund -93   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
9,43   Hanna Öhlund -93   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
9,14   Hanna Öhlund -93   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
7,66   Sara Nyberg -93   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
7,22   Amanda Lundberg -93   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
 
  F13  KULA 2,0  
11,27   Sara Nyberg -93   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
11,11   Sara Nyberg -93   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 30 jul
9,90   Sara Nyberg -93   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
9,66   Linn Kullbrandt -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
8,66   Emelie Gustavsson -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
8,38   Elina Ledin -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
8,07   Linnéa Wikström -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
6,82   Amanda Lundberg -93   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
6,09   Amanda Lundberg -93   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
5,30   Elin Gunnarsson -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  F13  KULA 2,0 i  
11,84   Sara Nyberg -93   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
10,85   Sara Nyberg -93   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
10,57   Sara Nyberg -93   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
10,47   Sara Nyberg -93   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
9,65   Sara Nyberg -93   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
9,56   Sara Nyberg -93   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
9,48   Sara Nyberg -93   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
9,42   Sara Nyberg -93   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
8,90   Hanna Öhlund -93   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
8,41   Elina Ledin -95   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
6,82   Hanna Öhlund -93   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
6,08   Amanda Lundberg -93   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
5,62   Amanda Lundberg -93   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
5,54   Josefin Calner -94   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
4,78   Josefin Calner -94   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
 
  F13  DISKUS 0,6  
26,27   Sara Nyberg -93   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
26,00   Sara Nyberg -93   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 30 jul
25,38   Linn Kullbrandt -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
19,60   Elina Ledin -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
14,74   Amanda Lundberg -93   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
10,95   Elin Gunnarsson -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  F13  SLÄGGA 2,0  
21,40   Sara Nyberg -93   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
15,61   Amanda Lundberg -93   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F13  SPJUT 400  
30,35   Hanna Öhlund -93   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
27,91   Hanna Öhlund -93   Nordeamästerskapen Gävle/Gavlestadion 2 sep
27,32   Hanna Öhlund -93   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 29 jul
21,75   Linn Kullbrandt -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
20,35   Sara Nyberg -93   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
18,68   Emelie Gustavsson -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
18,30   Amanda Lundberg -93   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
15,87   Elina Ledin -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
9,09   Elin Gunnarsson -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  F12  60 M i  
8,98   Elina Andersson -94   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  F12  80 M  
11,73   Elina Andersson -94 +0,23 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
12,30   Emelie Gustavsson -95 +0,23 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
14,68   Elina Ledin -95 +0,23 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F12  200 M  
29,77   Elina Andersson -94 -0,41 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
31,64   Emelie Gustavsson -95 -0,41 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F12  200 M i  
33,33   Emelie Gustavsson -95   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  F12  600 M  
2.11,12   Emelie Gustavsson -95   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
2.18,86   Ida Heikkilä -95   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F12  1500 M  
6.40,22   Ida Heikkilä -95   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F12  60 M HÄCK 0.76  
11,94   Elina Andersson -94 -0,93 Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F12  60 M HÄCK 0.76 i  
11,85   Elina Andersson -94   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  F12  LÄNGD ZON i  
3,99   Emelie Gustavsson -95   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  F12  KULA 2,0  
9,79   Linn Kullbrandt -95   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
8,49   Emelie Gustavsson -95   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
6,69   Elina Ledin -95   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
5,02   Josefin Calner -94   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F12  KULA 2,0 i  
7,69   Emelie Gustavsson -95   IUDM & JDM Hap/Aspenhallen 25 feb
 
  F12  DISKUS 0,6  
22,06   Linn Kullbrandt -95   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
15,18   Emelie Gustavsson -95   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
13,16   Josefin Calner -94   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F12  SLÄGGA 2,0  
20,38   Linn Kullbrandt -95   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
13,77   Elina Andersson -94   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F12  SPJUT 400  
15,95   Linn Kullbrandt -95   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
13,33   Emelie Gustavsson -95   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
12,04   Elina Ledin -95   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F11  60 M  
9,17   Josefine Lestadius -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
9,25   Emelie Gustavsson -95 +0,81 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
9,35   Emelie Gustavsson -95 +1,2 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 29 jul
9,45   Emelie Gustavsson -95 +1,3 Valbo Games Gävle/Gavlestadion 23 jul
9,46   Emelie Gustavsson -95 -1,1 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
10,38   Cornelia Borgström -95 -1,1 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
10,65   Emma Nilsson -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
11,03   Elina Ledin -95 +1,2 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
11,08   Josefine Andersson -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
11,12   Malin Hedlund -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
11,25   Hanna Lundberg -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
11,29   Elin Gunnarsson -95   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
11,75   Elina Ledin -95   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
11,81   Hanna Lundberg -96   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
11,94   Moa Bexelius -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
11,96   Hanna Lundberg -96 -1,5 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
12,18   Hanna Lundberg -96   Rajakisat Torneå 10 jun
 
  F11  60 M i  
9,11   Emelie Gustavsson -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
9,24   Emelie Gustavsson -95   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
9,34   Emelie Gustavsson -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
9,37   Emelie Gustavsson -95   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
9,40   Emelie Gustavsson -95   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
9,40   Emelie Gustavsson -95   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
9,52   Emelie Gustavsson -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
10,47   Elina Ledin -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
10,76   Elina Ledin -95   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
10,79   Amina Omar -95    Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
11,13   Elina Ledin -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
11,17   Elina Ledin -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
11,21   Elina Ledin -95   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
11,61   Hanna Lundberg -96   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
11,95   Hanna Lundberg -96   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
11,98   Hanna Lundberg -96   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
12,15   Hanna Lundberg -96   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
12,32   Emelie Gustavsson -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
2.54,34   Fanny Oja -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
 
  F11  400 M  
76,50   Emelie Gustavsson -95   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 29 jul
1.14,04   Emelie Gustavsson -95   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
1.21,02   Emelie Gustavsson -95   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
1.47,24   Hanna Lundberg -96   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
 
  F11  400 M i  
1.17,47   Emelie Gustavsson -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
1.19,16   Emelie Gustavsson -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
1.20,30   Emelie Gustavsson -95   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
1.24,30   Emelie Gustavsson -95   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 15 jan
1.41,37   Elina Ledin -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
1.42,21   Hanna Lundberg -96   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
1.47,06   Elina Ledin -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
 
  F11  600 M  
2.06,95   Emelie Gustavsson -95   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 22 jul
2.51,09   Hanna Lundberg -96   Rajakisat Torneå 10 jun
 
  F11  600 M i  
2.18,71   Emelie Gustavsson -95   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
 
  F11  60 M HÄCK 0.76  
13,34   Emelie Gustavsson -95 -1,5 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 30 jul
13,69   Emelie Gustavsson -95 +1,6 Valbo Games Gävle/Gavlestadion 22 jul
 
  F11  60 M HÄCK 0.76 i  
11,86   Emelie Gustavsson -95   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
 
  F11  HÖJD  
1,20   Emelie Gustavsson -95   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
1,08   Josefine Lestadius -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
0,88   Josefine Andersson -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  F11  HÖJD i  
1,20   Fanny Oja -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
1,18   Emelie Gustavsson -95   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
1,15   Emelie Gustavsson -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
1,12   Emelie Gustavsson -95   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
 
  F11  LÄNGD ZON  
4,00   Emelie Gustavsson -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
3,87   Emelie Gustavsson -95 -1,9 Valbo Games Gävle/Gavlestadion 22 jul
3,85   Emelie Gustavsson -95 -0,2 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 30 jul
3,85   Emelie Gustavsson -95 +2,28 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
3,74   Josefine Lestadius -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
3,25   Fanny Oja -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
3,13   Elin Gunnarsson -95 +2,49 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
2,82   Emma Nilsson -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
2,74   Malin Hedlund -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
2,51   Moa Bexelius -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
2,35   Josefine Andersson -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
2,22   Julia Lindgren -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  F11  LÄNGD ZON i  
4,10   Emelie Gustavsson -95   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
4,00   Emelie Gustavsson -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
3,99   Emelie Gustavsson -95   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
3,91   Emelie Gustavsson -95   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
3,73   Emelie Gustavsson -95   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
3,58   Emelie Gustavsson -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
3,54   Emelie Gustavsson -95   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 15 jan
2,90   Elina Ledin -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
2,41   Hanna Lundberg -96   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 9 dec
2,32   Amina Omar -95    Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
2,12   Hanna Lundberg -96   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
 
  F11  TRESTEG ZON  
6,95   Cornelia Borgström -95 +0,9 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
 
  F11  KULA 2,0  
8,84   Linn Kullbrandt -95   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
8,59   Emelie Gustavsson -95   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 22 jul
8,39   Emelie Gustavsson -95   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
8,25   Emelie Gustavsson -95   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 30 jul
8,07   Linn Kullbrandt -95   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 22 jul
7,57   Linn Kullbrandt -95   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
7,43   Emelie Gustavsson -95   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
6,15   Elina Ledin -95   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
5,83   Elina Ledin -95   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
5,76   Hanna Lundberg -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
5,10   Emma Nilsson -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
4,67   Julia Lindgren -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
4,64   Moa Bexelius -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
4,51   Hanna Lundberg -96   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 1 sep
4,47   Josefine Andersson -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
4,43   Malin Hedlund -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
4,37   Josephine Jacobsson -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
3,87   Hanna Lundberg -96   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 28 maj
 
  F11  KULA 2,0 i  
9,33   Emelie Gustavsson -95   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
8,18   Emelie Gustavsson -95   Turbokampen Hap/Aspenhallen 14 okt
8,09   Emelie Gustavsson -95   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
8,07   Emelie Gustavsson -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
8,03   Elina Ledin -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
7,47   Emelie Gustavsson -95   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
7,39   Emelie Gustavsson -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
7,34   Emelie Gustavsson -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
7,31   Linn Kullbrandt -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
6,02   Elina Ledin -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
5,89   Elina Ledin -95   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
5,88   Elina Ledin -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
5,02   Amina Omar -95    Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
4,47   Hanna Lundberg -96   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 18 nov
3,65   Hanna Lundberg -96   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
3,57   Hanna Lundberg -96   Riviera Vinterspel Piteå/Noliahallen 8 jan
 
  F11  BOLLKAST 300  
20,98   Emelie Gustavsson -95   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 29 jul
 
  F10  60 M  
11,99   Hanna Lundberg -96   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F10  60 M i  
11,98   Hanna Lundberg -96   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
 
  F10  400 M i  
1.47,25   Hanna Lundberg -96   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 15 jan
 
  F10  LÄNGD ZON  
2,62   Hanna Lundberg -96   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F10  KULA 2,0  
4,82   Hanna Lundberg -96   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F10  KULA 2,0 i  
4,00   Hanna Lundberg -96   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 14 jan
 
  F 9  60 M  
12,39   Malin Hedlund -97   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
12,60   Kajsa Johansson -98   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
13,07   Julia Lindgren -97   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
 
  F 9  60 M i  
11,12   Emma Nilsson -98   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
12,16   Tove Calner -97   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
13,26   Tove Calner -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
13,69   Cornelia Holmqvist -98   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
13,98   Paula Skåreby -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
 
  F 9  LÄNGD ZON  
2,59   Malin Hedlund -97   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
2,56   Tove Calner -97   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
2,48   Julia Lindgren -97   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
2,45   Kajsa Johansson -98   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 10 jun
 
  F 9  LÄNGD ZON i  
2,60   Emma Nilsson -98   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
2,52   Emma Nilsson -98   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
2,37   Tove Calner -97   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
2,28   Tove Calner -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
2,20   Paula Skåreby -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
1,91   Cornelia Holmqvist -98   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
 
  F 9  KULA 2,0 i  
5,16   Emma Nilsson -98   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 18 mar
4,29   Emma Nilsson -98   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
3,42   Paula Skåreby -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
3,35   Tove Calner -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 25 mar
3,16   Tove Calner -97   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
2,60   Cornelia Holmqvist -98   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 21 jan
 
  F9  BOLLKAST 300  
11,05   Malin Hedlund -97   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
8,41   Julia Lindgren -97   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug
8,39   Tove Calner -97   Ö UDM/JDM Norrbotten Boden/Björknäsvallen 19 aug