Boden Friidrott Statistik 2004
Uppdaterad med samtliga tävlingar
Resultat Grenrubrik / Namn Info Tävling Plats Datum
  MÄN  60 M i    
7,86 Richard Tano -86   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
       
  MÄN  800 M    
2.22,75 Richard Tano -86   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
2.29,24 Richard Tano -86   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
       
  MÄN  STAV    
2,68 Oskar Wirén-Tjärner -90   Swedish Pole Vault Challenge  Örebro 23 maj
       
  MÄN  STAV i    
2,30 Carl-Henrik Tano -63   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
       
  P17  200 M    
26,39 Anton Andersson -89 2,44 Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
       
  P15  60 M i    
7,63 Anton Andersson -89   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
7,80 Anton Andersson -89   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
7,91 Anton Andersson -89   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
7,91 Anton Andersson -89   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 17 jan
7,94 Anton Andersson -89   IU SM Bollnäs/Höghammarhallen 6 mar
8,05 Anton Andersson -89   Riviera Vintespel Piteå 25 jan
8,18 Viktor Wikström -91   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
8,35 Gustav Innala -91   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 21 nov
8,36 Oskar Wirén-Tjärner -90   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
8,37 Oskar Wirén-Tjärner -90   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
9,07 Oskar Isaksson -90   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
9,17 Emil Berglund -90   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
9,36 Emil Berglund -90   Riviera Vinterspel Piteå 25 jan
9,48 Kim Larsson -89   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
       
  P15  80 M man    
10,22 Anton Andersson -89   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
10,64 Viktor Wikström -91   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
11,92 Emil Berglund -90   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
11,92 Oskar Isaksson -90   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
       
  P15  100 M    
11,98 Anton Andersson -89 +5,86 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
12,05 Anton Andersson -89 +3,5 Skol SM Gävle/Gavlestadion 19 sep
12,42 Anton Andersson -89   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
12,48 Anton Andersson -89 -0,76 NM Sollefteå/Nipvallen 19 jun
12,55 Anton Andersson -89 -1,37 USM Falun 15 aug
12,69 Anton Andersson -89 -0,37 Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
12,75 Anton Andersson -89   DM VDM 2 Piteå/Kvarnvallen 12 jun
12,84 Anton Andersson -89 -1,75 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
13,00 Anton Andersson -89   U-länsmatch Örnsköldsvik 20 maj
13,12 Viktor Wikström -91   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
13,40 Oskar Wirén-Tjärner -90 -0,37 Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
14,66 Emil Berglund -90   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
14,86 Oskar Isaksson -90   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
       
  P15  200 M man    
25,30 Anton Andersson -89   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
       
  P15  200 M i    
25,29 Anton Andersson -89   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
25,84 Anton Andersson -89   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
26,43 Anton Andersson -89   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 18 jan
27,90 Gustav Innala -91   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
28,38 Oskar Isaksson -90   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
28,56 Emil Berglund -90   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
30,63 Mattias Webering -91   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
       
  P15  300 M    
39,86 Anton Andersson -89   Gurkspelen Västerås 30 jul
39,94 Anton Andersson -89   Skol SM Gävle/Gavlestadion 18 sep
40,27 Anton Andersson -89   USM Falun 13 aug
       
  P15  300 M man    
40,20 Anton Andersson -89   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
       
  P15  600 M i    
1.58,7 Emil Berglund -90   Riviera Vinterspel Piteå 25 jan
2.00,62 Kim Larsson -89   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
       
  P15  800 M    
4.18,5 Anton Andersson -89   U-länsmatch Örnsköldsvik 20 maj
       
  P15  800 M i    
2.35,33 Oskar Isaksson -90   Arcuskampen/övriga Luleå/Arcushallen 20 mar
       
  P15  60 M HÄCK 0.84 i    
11,16 Oskar Wirén-Tjärner -90   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
13,52 Kim Larsson -89   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
       
  P15  HÖJD    
1,50 Oskar Wirén-Tjärner -90   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
1,40 Oskar Wirén-Tjärner -90   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
       
  P15  HÖJD i    
1,50 Oskar Wirén-Tjärner -90   Arcuskampen/övriga Luleå/Arcushallen 20 mar
1,35 Per Karlsson -90   Arcuskampen/övriga Luleå/Arcushallen 20 mar
1,10 Kim Larsson -89   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
       
  P15  STAV    
3,25 Oskar Wirén-Tjärner -90   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
3,20 Oskar Wirén-Tjärner -90   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
       
  P15  STAV i    
3,14 Oskar Wirén-Tjärner -90   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
3,00 Oskar Wirén-Tjärner -90   Arcuskampen/övriga Luleå/Arcushallen 20 mar
2,55 Oskar Wirén-Tjärner -90   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
2,35 Carl Hultin -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
1,80 Kim Larsson -89   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
       
  P15  LÄNGD i    
3,15 Kim Larsson -89   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
       
  P15  KULA 4,0 i    
7,38 Gustav Innala -91   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 21 nov
7,10 Kim Larsson -89   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
       
  P15  DISKUS 1,0    
22,21 Anton Andersson -89   U-länsmatch Örnsköldsvik 20 maj
       
  P15  SPJUT 600    
40,09 Anton Andersson -89   U-länsmatch Örnsköldsvik 20 maj
39,02 Anton Andersson -89   NM Sollefteå/Nipvallen 20 jun
38,94 Anton Andersson -89   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
38,13 Anton Andersson -89   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
33,14 Anton Andersson -89   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
30,07 Oskar Wirén-Tjärner -90   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
       
  P14  60 M i    
8,33 Oskar Wirén-Tjärner -90   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
8,38 Oskar Wirén-Tjärner -90   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 17 jan
9,08 Emil Berglund -90   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
9,18 Oskar Isaksson -90   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
       
  P14  100 M    
12,68 Oskar Wirén-Tjärner -90 +3,2 NM 13-14år Krokom 28 aug
13,34 Oskar Wirén-Tjärner -90 -1,3 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
13,38 Oskar Wirén-Tjärner -90 -1,7 Valbo Games Gävle/Gavlestadion 17 jul
       
  P14  100 M man    
13,30 Oskar Wirén-Tjärner -90   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
       
  P14  300 M    
41,83 Viktor Wikström -91   Gurkspelen Västerås 30 jul
       
  P14  600 M i    
1.50,64 Oskar Wirén-Tjärner -90   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
       
  P14  800 M    
2.22,57 Oskar Wirén-Tjärner -90   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
       
  P14  1000 M    
3.05,63 Oskar Isaksson -90   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
3.35,05 Emil Berglund -90   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
       
  P14  60 M HÄCK 0.84 i    
12,59 Oskar Wirén-Tjärner -90   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
       
  P14  HÖJD    
1,35 Per Karlsson -90   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
       
  P14  HÖJD i    
1,50 Oskar Wirén-Tjärner -90   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
       
  P14  STAV    
3,41 Oskar Wirén-Tjärner -90   NM 13-14år Krokom 28 aug
3,20 Oskar Wirén-Tjärner -90   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
3,03 Oskar Wirén-Tjärner -90   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 16 jul
       
  P14  STAV i    
3,00 Oskar Wirén-Tjärner -90   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
2,90 Oskar Wirén-Tjärner -90   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 18 jan
2,76 Oskar Wirén-Tjärner -90   UDM VDM Hap/Aspenhallen 21 feb
       
  P14  LÄNGD i    
4,45 Oskar Wirén-Tjärner -90   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
       
  P14  KULA 3,0    
10,37 Oskar Wirén-Tjärner -90   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
       
  P14  SLÄGGA 4,0    
25,75 Oskar Wirén-Tjärner -90   NM 13-14år Krokom 29 aug
       
  P14  SPJUT 600    
27,42 Oskar Wirén-Tjärner -90   NM 13-14år Krokom 28 aug
       
  P13  60 M    
8,83 Gustav Innala -91 -0,7 Piirinkunnaliset Övertorneå 28 jul
       
  P13  60 M i    
8,18 Viktor Wikström -91   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
8,29 Gustav Innala -91   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
8,31 Viktor Wikström -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
8,35 Viktor Wikström -91   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 17 jan
8,36 Viktor Wikström -91   Riviera Vinterspel Piteå 25 jan
8,39 Viktor Wikström -91   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
8,59 Gustav Innala -91   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 17 jan
8,66 Gustav Innala -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
8,68 Gustav Innala -91   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
8,68 Gustav Innala -91   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
8,82 Gustav Innala -91   Riviera Vinterspel Piteå 25 jan
8,85 Björn Åström -92   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
8,89 Carl Hultin -91   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 17 jan
8,90 Carl Hultin -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
9,11 Carl Hultin -91   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
9,40 Mattias Webering -91   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
9,51 Mattias Webering -91   Riviera Vintespel Piteå 25 jan
10,01 Robert Stenvall -92   Nolia vinterspel Piteå 13 mar
10,06 Robert Stenvall -92   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
10,26 Robert Stenvall -92   Nolia vinterspel Piteå 13 mar
       
  P13  80 M    
10,35 Viktor Wikström -91 +4,8 NM 13-14år Krokom 28 aug
10,52 Viktor Wikström -91   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
10,60 Gustav Innala -91   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
10,62 Viktor Wikström -91   DM VDM 2 Piteå/Kvarnvallen 12 jun
10,67 Viktor Wikström -91 0,3 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
10,76 Viktor Wikström -91 -2,2 Gurkspelen Västerås 31 jul
10,80 Gustav Innala -91 +3,3 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
10,80 Gustav Innala -91 +4,2 NM 13-14år Krokom 28 aug
10,94 Viktor Wikström -91 -1,41 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
10,96 Gustav Innala -91   DM VDM 2 Piteå/Kvarnvallen 12 jun
10,99 Gustav Innala -91 -1,41 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
11,06 Gustav Innala -91 -0,9 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
11,07 Gustav Innala -91 1,6 Valbo Games Gävle/Gavlestadion 18 jul
11,65 Björn Åström -92 +4,50 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
11,66 Carl Hultin -91 -0,9 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
11,67 Carl Hultin -91   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
11,71 Björn Åström -92   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
11,78 Carl Hultin -91 -1,41 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
12,41 Robert Stenvall -92 +4,50 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
       
  P13  80 M man    
10,60 Viktor Wikström -91   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
11,30 Gustav Innala -91   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
       
  P13  200 M    
26,13 Viktor Wikström -91 +3,7 NM 13-14år Krokom 29 aug
26,58 Viktor Wikström -91 0,0 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 4 jul
27,53 Gustav Innala -91 +4,3 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
28,13 Gustav Innala -91 +0,9 Piirinkunnaliset Övertorneå 11 aug
28,39 Gustav Innala -91 -0,6 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 4 jul
       
  P13  200 M man    
26,50 Viktor Wikström -91   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
28,10 Gustav Innala -91   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
       
  P13  200 M i    
26,64 Viktor Wikström -91   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
26,85 Viktor Wikström -91   UDM VDM Hap/Aspenhallen 21 feb
27,17 Viktor Wikström -91   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 18 jan
27,37 Viktor Wikström -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
28,06 Gustav Innala -91   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
29,24 Gustav Innala -91   UDM VDM Hap/Aspenhallen 21 feb
29,51 Gustav Innala -91   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 18 jan
29,67 Gustav Innala -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
29,96 Björn Åström -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
30,00 Björn Åström -92   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
       
  P13  400 M    
1.09,45 Björn Åström -92   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
       
  P13  800 M    
2.47,29 Björn Åström -92   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
       
  P13  800 M i    
2.43,78 Björn Åström -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
2.59,37 Mattias Webering -91   Arcuskampen/övriga Luleå/Arcushallen 20 mar
3.01,54 Mikael Uddström -92   Arcuskampen/övriga Luleå/Arcushallen 20 mar
3.05,20 Mattias Webering -91   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
       
  P13  60 M HÄCK 0.76    
12,00 Gustav Innala -91   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
       
  P13  60 M HÄCK 0.76 i    
12,28 Gustav Innala -91   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
       
  P13  HÖJD    
1,42 Carl Hultin -91   NM 13-14år Krokom 28 aug
1,26 Robert Stenvall -92   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
1,20 Viktor Ruthberg -94   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
1,10 Viktor Sundberg -92   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
1,05 Robert Stenvall -92   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
       
  P13  HÖJD i    
1,34 Robert Stenvall -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
1,30 Mattias Webering -91   Riviera Vintespel Piteå 25 jan
1,25 Mattias Webering -91   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
1,25 Gustav Innala -91   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
1,25 Robert Stenvall -92   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
1,20 Viktor Ruthberg -94   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
1,20 Mattias Webering -91   Arcuskampen/övriga Luleå/Arcushallen 20 mar
1,20 Robert Stenvall -92   Arcuskampen/övriga Luleå/Arcushallen 20 mar
1,15 Robert Stenvall -92   Nolia vinterspel Piteå 13 mar
       
  P13  STAV i    
2,00 Carl Hultin -91   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 18 jan
       
  P13  LÄNGD    
5,12 Viktor Wikström -91 +0,33 Gurkspelen Västerås 31 jul
4,95 Viktor Wikström -91   DM VDM 2 Piteå/Kvarnvallen 12 jun
4,57 Gustav Innala -91 2,71 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
4,51 Gustav Innala -91   DM VDM 2 Piteå/Kvarnvallen 12 jun
4,09 Gustav Innala -91 +2,2 Piirinkunnaliset Övertorneå 11 aug
3,62 Robert Stenvall -92 3,35 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
3,17 Viktor Sundberg -92 2,07 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
       
  P13  LÄNGD ZON    
4,85 Viktor Wikström -91   NM 13-14år Krokom 28 aug
4,61 Viktor Wikström -91 +1,94 UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
4,47 Gustav Innala -91   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 18 jul
4,35 Björn Åström -92 +2,13 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
4,14 Gustav Innala -91 +0,80 UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
3,99 Robert Stenvall -92 +1,86 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
       
  P13  LÄNGD ZON i    
4,67 Gustav Innala -91   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
4,53 Björn Åström -92   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
4,50 Gustav Innala -91   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
4,44 Björn Åström -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
4,42 Gustav Innala -91   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
4,04 Carl Hultin -91   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
4,01 Robert Stenvall -92   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
3,96 Robert Stenvall -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
3,72 Robert Stenvall -92   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
3,68 Robert Stenvall -92   Nolia vinterspel Piteå 13 mar
       
  P13  TRESTEG ZON    
8,28 Johan Stenvall -95   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 21 nov
       
  P13  KULA 3,0    
10,05 Viktor Wikström -91   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
10,03 Carl Hultin -91   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
9,63 Carl Hultin -91   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
9,57 Viktor Wikström -91   NM 13-14år Krokom 29 aug
9,36 Carl Hultin -91   NM 13-14år Krokom 29 aug
8,53 Gustav Innala -91   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
8,00 Gustav Innala -91   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
       
  P13  KULA 3,0 i    
9,68 Carl Hultin -91   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 4 jul
9,50 Carl Hultin -91   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
9,09 Viktor Ruthberg -94   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
8,73 Gustav Innala -91   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
8,33 Gustav Innala -91   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
8,20 Gustav Innala -91   UDM VDM Hap/Aspenhallen 21 feb
7,76 Gustav Innala -91   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
5,85 Robert Stenvall -92   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
       
  P13  DISKUS 0,6    
18,79 Viktor Ruthberg -94   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
       
  P13  SLÄGGA 3,0    
23,62 Carl Hultin -91   NM 13-14år Krokom 29 aug
15,49 Gustav Innala -91   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
       
  P13  SPJUT 400    
23,32 Gustav Innala -91   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
21,67 Viktor Ruthberg -94   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
       
  P12  60 M i    
9,27 Björn Åström -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 17 jan
9,91 Johan Stenvall -95   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
       
  P12  80 M    
11,95 Björn Åström -92 -0,5 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
       
  P12  80 M man    
11,90 Björn Åström -92   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
       
  P12  200 M    
29,68 Björn Åström -92 0,1 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 4 jul
       
  P12  200 M man    
30,50 Björn Åström -92   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
       
  P12  200 M i    
31,05 Björn Åström -92   UDM VDM Hap/Aspenhallen 21 feb
       
  P12  600 M    
1.49,16 Björn Åström -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 2 jul
1.57,40 Björn Åström -92   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
       
  P12  60 M HÄCK 0.76 i    
12,67 Björn Åström -92   UDM VDM Hap/Aspenhallen 21 feb
13,19 Björn Åström -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 17 jan
       
  P12  HÖJD    
1,25 Robert Stenvall -92   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
1,21 Robert Stenvall -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
1,21 Viktor Ruthberg -94   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
1,20 Viktor Ruthberg -94   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
1,10 Johan Stenvall -95   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
       
  P12  HÖJD i    
1,15 Robert Stenvall -92   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
1,00 Johan Stenvall -95   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
       
  P12  LÄNGD    
3,90 Robert Stenvall -92   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
3,52 Johan Stenvall -95   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
       
  P12  LÄNGD ZON    
4,28 Björn Åström -92 +2,88 UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
3,96 Robert Stenvall -92 -0,1 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 4 jul
3,85 Robert Stenvall -92 +1,93 UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
3,42 Johan Stenvall -95 +2,00 UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
3,34 Viktor Ruthberg -94 +2,00 UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
       
  P12  TRESTEG ZON    
9,35 Robert Stenvall -92   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
8,66 Robert Stenvall -92 +1,05 UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
7,97 Johan Stenvall -95 +2,8 UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
       
  P12  TRESTEG ZON i    
8,45 Robert Stenvall -92   UDM VDM Hap/Aspenhallen 21 feb
7,53 Johan Stenvall -95   UDM VDM Hap/Aspenhallen 21 feb
       
  P12  KULA 2,0    
7,07 Viktor Ruthberg -94   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
       
  P12  DISKUS 0,6    
19,41 Viktor Ruthberg -94   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
       
  P12  SLÄGGA 2,0    
14,93 Viktor Ruthberg -94   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
       
  P12  SPJUT 400    
21,97 Viktor Ruthberg -94   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
18,32 Robert Stenvall -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
       
  P11  60 M    
9,81 Robert Stenvall -92 -0,7 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
       
  P11  60 M i    
9,39 Johan Stenvall -95   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 21 nov
9,73 Johan Stenvall -95   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
10,79 Viktor Ruthberg -94   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
       
  P11  80 M    
13,63 Viktor Ruthberg -94   DM VDM 2 Piteå/Kvarnvallen 12 jun
       
  P11  200 M i    
37,24 Viktor Ruthberg -94   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
       
  P11  400 M    
1.22,37 Viktor Ruthberg -94   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
1.33,15 Viktor Ruthberg -94   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
       
  P11  HÖJD    
1,26 Viktor Ruthberg -94   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
1,15 Viktor Ruthberg -94   DM VDM 2 Piteå/Kvarnvallen 12 jun
       
  P11  HÖJD i    
1,20 Viktor Ruthberg -94   Arcuskampen/övriga Luleå/Arcushallen 20 mar
1,15 Viktor Ruthberg -94   Riviera Vinterspel Piteå 25 jan
       
  P11  LÄNGD ZON    
3,48 Viktor Ruthberg -94   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
3,44 Johan Stenvall -95 -0,1 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
3,31 Josefine Loggert -91   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
3,24 Viktor Ruthberg -94 0,3 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
3,20 Viktor Ruthberg -94 2,6 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
       
  P11  LÄNGD ZON i    
3,77 Johan Stenvall -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
3,65 Johan Stenvall -95   Nolia vinterspel Piteå 13 mar
3,31 Viktor Ruthberg -94   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
       
  P11  KULA 2,0    
6,83 Viktor Ruthberg -94   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
6,39 Viktor Ruthberg -94   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
       
  P11  KULA 2,0 i    
6,15 Viktor Ruthberg -94   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
5,62 Viktor Ruthberg -94   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
       
  P11  SPJUT 400    
19,88 Viktor Ruthberg -94   DM VDM 2 Piteå/Kvarnvallen 12 jun
       
  P11  BOLLKAST 300    
33,25 Viktor Ruthberg -94   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
       
  P 9  60 M    
9,60 Johan Stenvall -95 +2,53 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
9,98 Johan Stenvall -95   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
10,21 Johan Stenvall -95 -2,5 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
10,93 Linus Wernersson -90   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
       
  P 9  60 M i    
10,06 Johan Stenvall -95   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
10,38 Johan Stenvall -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
10,72 Erik Hedman -95   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
       
  P 9  HÖJD i    
1,15 Johan Stenvall -95   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
0,96 Johan Stenvall -95   Nolia vinterspel Piteå 13 mar
0,85 Rasmus Loggert -97   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
       
  P 9  LÄNGD ZON    
3,66 Johan Stenvall -95 +2,98 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
3,39 Johan Stenvall -95 3,16 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
3,35 Johan Stenvall -95   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
2,76 Linus Wernersson -90   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
       
  P 9  LÄNGD ZON i    
3,91 Johan Stenvall -95   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
3,33 Johan Stenvall -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
2,84 Rasmus Loggert -97   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
       
  P 9  KULA 2,0    
5,95 Johan Stenvall -95   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
       
  P 9  KULA 2,0 i    
5,17 Johan Stenvall -95   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
4,82 Erik Hedman -95   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
4,62 Rasmus Loggert -97   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 21 nov
       
  F17  60 M i    
8,61 Anna-Karin Barchéus -89   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
       
  F15  60 M i    
8,14 Mirabella Jauhiainen -89   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
8,17 Mirabella Jauhiainen -89   UDM VDM Hap/Aspenhallen 21 feb
8,20 Mirabella Jauhiainen -89   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 17 jan
8,21 Mirabella Jauhiainen -89   Riviera Vinterspel Piteå 25 jan
8,33 Mirabella Jauhiainen -89   IU SM Bollnäs/Höghammarhallen 6 mar
8,36 Anna-Karin Barchéus -89   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
8,42 Anna-Karin Barchéus -89   IU SM Bollnäs/Höghammarhallen 6 mar
8,43 Anna-Karin Barchéus -89   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
8,50 Anna-Karin Barchéus -89   UDM VDM Hap/Aspenhallen 21 feb
8,52 Anna-Karin Barchéus -89   Riviera Vinterspel Piteå 25 jan
8,67 Anna-Karin Barchéus -89   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 17 jan
9,13 Liza Helin -89   UDM VDM Hap/Aspenhallen 21 feb
       
  F15  80 M man    
10,80 Anna-Karin Barchéus -89   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
       
  F15  100 M    
13,38 Anna-Karin Barchéus -89 -1,6 Valbo Games Gävle/Gavlestadion 18 jul
13,43 Anna-Karin Barchéus -89 -0,8 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
13,47 Anna-Karin Barchéus -89 2,19 Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
13,48 Anna-Karin Barchéus -89 -1,51 NM Sollefteå/Nipvallen 19 jun
13,55 Anna-Karin Barchéus -89   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
13,98 Anna-Karin Barchéus -89 -2,88 USM Falun 15 aug
14,50 Anna-Karin Barchéus -89   U-länsmatch Örnsköldsvik 20 maj
       
  F15  100 M man    
13,40 Anna-Karin Barchéus -89   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
       
  F15  200 M man    
27,70 Anna-Karin Barchéus -89   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
       
  F15  200 M i    
28,63 Anna-Karin Barchéus -89   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 18 jan
28,63 Anna-Karin Barchéus -89   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
29,22 Josefine Loggert -91   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
       
  F15  300 M man    
44,60 Anna-Karin Barchéus -89   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
       
  F15  800 M    
2.46,70 Liza Helin -89   DM VDM 2 Piteå/Kvarnvallen 12 jun
2.56,09 Liza Helin -89   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 2 jul
3.08,62 Ida Alainentalo -90   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
3.19,69 Ida Alainentalo -90   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
       
  F15  800 M i    
3.26,31 Lovisa Allocco -90   Arcuskampen/övriga Luleå/Arcushallen 20 mar
       
  F15  60 M HÄCK 0.76 i    
9,43 Anna-Karin Barchéus -89   IU SM Bollnäs/Höghammarhallen 7 mar
9,43 Anna-Karin Barchéus -89   Arcuskampen/övriga Luleå/Arcushallen 20 mar
9,53 Anna-Karin Barchéus -89   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
9,55 Anna-Karin Barchéus -89   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 17 jan
9,62 Anna-Karin Barchéus -89   UDM VDM Hap/Aspenhallen 21 feb
10,36 Josefine Loggert -91   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 21 nov
13,24 Sunay Delen -91   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 21 nov
       
  F15  80 M HÄCK 0.76    
12,50 Anna-Karin Barchéus -89 3,0 Valbo Games Gävle/Gavlestadion 18 jul
12,69 Anna-Karin Barchéus -89 +0,7 USM Falun 14 aug
12,73 Anna-Karin Barchéus -89 0,7 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 4 jul
12,90 Anna-Karin Barchéus -89 +-0 NM Sollefteå/Nipvallen 19 jun
12,91 Anna-Karin Barchéus -89 3,04 Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
13,23 Anna-Karin Barchéus -89 -1,81 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
14,60 Anna-Karin Barchéus -89   U-länsmatch Örnsköldsvik 20 maj
       
  F15  80 M HÄCK 0.76 man    
12,80 Anna-Karin Barchéus -89   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
       
  F15  300 M HÄCK 0.76    
47,99 Anna-Karin Barchéus -89   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 2 jul
48,89 Anna-Karin Barchéus -89   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
50,01 Anna-Karin Barchéus -89   USM Falun 14 aug
       
  F15  HÖJD i    
1,35 Josefine Loggert -91   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
1,10 Sunay Delen -91   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
       
  F15  LÄNGD    
5,47 Mirabella Jauhiainen -89 +0,4 USM Falun 13 aug
5,34 Mirabella Jauhiainen -89 -3,5 Skol SM Gävle/Gavlestadion 18 sep
5,27 Mirabella Jauhiainen -89 +1,82 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
4,80 Mirabella Jauhiainen -89 +1,40 Gurkspelen Västerås 31 jul
4,73 Mirabella Jauhiainen -89   U-länsmatch Örnsköldsvik 20 maj
       
  F15  LÄNGD i    
5,41 Mirabella Jauhiainen -89   IU SM Bollnäs/Höghammarhallen 7 mar
5,27 Mirabella Jauhiainen -89   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
5,24 Mirabella Jauhiainen -89   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
5,13 Mirabella Jauhiainen -89   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 17 jan
4,94 Mirabella Jauhiainen -89   Riviera Vinterspel Piteå 25 jan
3,84 Josefine Loggert -91   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
3,14 Lovisa Allocco -90   Arcuskampen/övriga Luleå/Arcushallen 20 mar
       
  F15  KULA 3,0    
7,51 Bonita Claesson -90   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
       
  F14  60 M i    
9,01 Josefine Loggert -91   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 21 nov
9,22 Bonita Claesson -90   UDM VDM Hap/Aspenhallen 21 feb
       
  F14  100 M man    
16,90 Sara Björn -90   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
       
  F14  800 M    
3.07,00 Ida Alainentalo -90   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
       
  F14  2000 M    
9.44,60 Ida Alainentalo -90   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
       
  F14  LÄNGD    
3,46 Sara Björn -90 +0,98 UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
       
  F14  LÄNGD i    
3,96 Bonita Claesson -90   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
       
  F13  60 M    
8,66 Josefine Loggert -91 +8,2 Bodölekene Bodö 28 aug
9,27 Clara Innala -92 +1,2 Piirinkunnaliset Övertorneå 28 jul
       
  F13  60 M i    
8,92 Elin Johansson -91   UDM VDM Hap/Aspenhallen 21 feb
8,92 Josefine Loggert -91   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
8,97 Elin Johansson -91   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 17 jan
8,99 Elin Johansson -91   Nolia vinterspel Piteå 13 mar
9,02 Josefine Loggert -91   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
9,03 Josefine Loggert -91   Nolia vinterspel Piteå 13 mar
9,05 Josefine Loggert -91   Riviera Vinterspel Piteå 25 jan
9,06 Elin Johansson -91   Riviera Vinterspel Piteå 25 jan
9,07 Lina Alainentalo -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 21 nov
9,08 Josefine Loggert -91   UDM VDM Hap/Aspenhallen 21 feb
9,15 Clara Innala -92   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
9,16 Josefine Loggert -91   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 17 jan
9,18 Clara Innala -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 21 nov
9,19 Elin Johansson -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
9,20 Josefine Loggert -91   Nolia vinterspel Piteå 13 mar
9,31 Josefine Loggert -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
9,36 Karin Jansson -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 21 nov
9,40 Clara Innala -92   Riviera Vinterspel Piteå 25 jan
9,45 Clara Innala -92   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
9,48 Clara Innala -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
9,60 Karin Jansson -92   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
9,62 Karin Jansson -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
9,69 Karin Jansson -92   Nolia vinterspel Piteå 13 mar
9,89 Magdalena Nilsson -92   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
10,02 Sofia Lund -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
10,04 Sofie Bergström -91   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
10,21 Jennifer Sundqvist -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 21 nov
       
  F13  80 M    
11,68 Josefine Loggert -91 -0,9 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
11,68 Clara Innala -92 +3,3 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
11,69 Clara Innala -92 +1,70 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
11,74 Josefine Loggert -91   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
11,93 Terese Bergbom -91 +2,76 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
12,08 Clara Innala -92   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
12,15 Sara Westman -92   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
12,18 Sara Westman -92 +1,71 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
12,36 Clara Innala -92 -4,05 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
12,38 Clara Innala -92   DM VDM 2 Piteå/Kvarnvallen 12 jun
       
  F13  200 M    
28,67 Josefine Loggert -91 -0,7 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 4 jul
29,23 Josefine Loggert -91 +0,9 Bodölekene Bodö 29 aug
29,73 Clara Innala -92 +3,7 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
30,92 Clara Innala -92 +1,6 Piirinkunnaliset Övertorneå 11 aug
       
  F13  200 M i    
29,21 Josefine Loggert -91   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
29,88 Lina Alainentalo -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
30,02 Josefine Loggert -91   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 17 jan
30,34 Clara Innala -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
30,59 Josefine Loggert -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
30,82 Elin Johansson -91   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
32,46 Clara Innala -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
       
  F13  400 M    
1.09,84 Lina Alainentalo -92   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
1.12,68 Clara Innala -92   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
1.20,25 Sara Westman -92   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
       
  F13  800 M    
2.54,29 Lina Alainentalo -92   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
2.58,70 Terese Bergbom -91   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
3.07,62 Sara Westman -92   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
       
  F13  800 M i    
2.41,13 Lina Alainentalo -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
       
  F13  60 M HÄCK 0.76    
10,41 Josefine Loggert -91 0,2 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 2 jul
10,52 Josefine Loggert -91 -0,6 Bodölekene Bodö 29 aug
10,83 Josefine Loggert -91   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
       
  F13  60 M HÄCK 0.76 i    
10,59 Josefine Loggert -91   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
10,63 Josefine Loggert -91   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
11,04 Josefine Loggert -91   Arcuskampen/övriga Luleå/Arcushallen 20 mar
11,62 Josefine Loggert -91   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 17 jan
11,65 Lina Alainentalo -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 21 nov
11,96 Josefine Loggert -91   UDM VDM Hap/Aspenhallen 21 feb
13,92 Jennifer Sundqvist -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 21 nov
13,98 Sunay Delen -91   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
       
  F13  HÖJD    
1,40 Lina Alainentalo -92   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
1,26 Terese Bergbom -91   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
1,24 Josefine Loggert -91   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 2 jul
1,23 Magdalena Nilsson -92   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
1,23 Terese Bergbom -91   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
1,05 Annie Wernersson -95   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
       
  F13  HÖJD i    
1,40 Lina Alainentalo -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
1,40 Josefine Loggert -91   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
1,35 Josefine Loggert -91   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
1,33 Josefine Loggert -91   Arcuskampen/övriga Luleå/Arcushallen 20 mar
1,28 Josefine Loggert -91   Nolia vinterspel Piteå 13 mar
1,15 Sofie Bergström -91   Arcuskampen/övriga Luleå/Arcushallen 20 mar
1,10 Jennifer Sundqvist -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
1,05 Sunay Delen -91   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
       
  F13  LÄNGD    
3,86 Clara Innala -92   DM VDM 2 Piteå/Kvarnvallen 12 jun
3,79 Clara Innala -92 4,43 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
3,47 Clara Innala -92 +3,1 Piirinkunnaliset Övertorneå 11 aug
       
  F13  LÄNGD i    
4,29 Lina Alainentalo -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
4,22 Elin Johansson -91   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
4,08 Elin Johansson -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
4,03 Josefine Loggert -91   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
4,02 Clara Innala -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
3,94 Josefine Loggert -91   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
3,73 Jennifer Sundqvist -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
3,71 Clara Innala -92   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
3,47 Sofia Lund -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
3,46 Karin Jansson -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
3,45 Karin Jansson -92   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
3,38 Magdalena Nilsson -92   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
3,03 Sofie Bergström -91   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
       
  F13  LÄNGD ZON    
4,16 Sara Westman -92 +3,94 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
4,15 Lina Alainentalo -92 +3,38 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
       
  F13  LÄNGD ZON i    
4,35 Elin Johansson -91   Nolia vinterspel Piteå 13 mar
4,04 Josefine Loggert -91   Nolia vinterspel Piteå 13 mar
3,69 Karin Jansson -92   Nolia vinterspel Piteå 13 mar
2,90 Sunay Delen -91   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
       
  F13  KULA 2,0    
8,43 Sara Westman -92   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
8,31 Sara Westman -92   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
7,67 Clara Innala -92   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
7,57 Clara Innala -92   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
7,54 Clara Innala -92   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
4,88 Annie Wernersson -95   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
       
  F13  KULA 2,0 i    
9,25 Karin Jansson -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 21 nov
8,94 Clara Innala -92   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
8,76 Clara Innala -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 21 nov
8,43 Sunay Delen -91   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
8,37 Josefine Loggert -91   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
8,20 Karin Jansson -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
7,95 Karin Jansson -92   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
7,38 Josefine Loggert -91   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
7,21 Clara Innala -92   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
7,17 Jennifer Sundqvist -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 21 nov
6,21 Magdalena Nilsson -92   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
4,98 Sofie Bergström -91   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
       
  F12  60 M i    
9,34 Clara Innala -92   UDM VDM Hap/Aspenhallen 21 feb
9,43 Clara Innala -92   Aspen Athletic Games Hap/Aspenhallen 17 jan
       
  F12  80 M    
11,96 Clara Innala -92 1,3 Valbo Games Gävle/Gavlestadion 18 jul
12,19 Clara Innala -92 0,3 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
       
  F12  80 M man    
11,70 Clara Innala -92   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
12,10 Sara Westman -92   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
12,30 Karin Jansson -92   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
       
  F12  200 M    
30,89 Clara Innala -92 -0,7 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 4 jul
       
  F12  200 M man    
29,70 Clara Innala -92   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
30,80 Lina Alainentalo -92   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
31,80 Sara Westman -92   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
       
  F12  200 M i    
31,85 Clara Innala -92   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
       
  F12  600 M    
1.55,00 Lina Alainentalo -92   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
       
  F12  1500 M    
5.44,70 Lina Alainentalo -92   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
6.34,20 Sara Westman -92   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
       
  F12  60 M HÄCK 0.76    
11,11 Lina Alainentalo -92   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
       
  F12  60 M HÄCK 0.76 i    
13,73 Clara Innala -92   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
14,31 Jennifer Sundqvist -92   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
       
  F12  HÖJD    
1,30 Lina Alainentalo -92   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
1,30 Sara Westman -92   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 21 aug
       
  F12  HÖJD i    
1,35 Lina Alainentalo -92   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
1,20 Clara Innala -92   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
1,15 Jennifer Sundqvist -92   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
       
  F12  LÄNGD ZON    
4,23 Lina Alainentalo -92 +1,60 UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
3,98 Sara Westman -92 +2,32 UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
3,80 Clara Innala -92 +0,57 UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
3,66 Clara Innala -92 0,1 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 4 jul
3,66 Karin Jansson -92 +1,43 UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
       
  F12  LÄNGD ZON i    
4,31 Lina Alainentalo -92   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
3,81 Clara Innala -92   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
3,55 Jennifer Sundqvist -92   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
3,46 Karin Jansson -92   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
       
  F12  KULA 2,0    
8,15 Sara Westman -92   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
7,78 Clara Innala -92   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 18 jul
7,69 Clara Innala -92   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
7,57 Karin Jansson -92   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
7,34 Clara Innala -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 2 jul
       
  F12  KULA 2,0 i    
8,65 Karin Jansson -92   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
8,15 Lina Alainentalo -92   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
8,14 Clara Innala -92   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
7,57 Clara Innala -92   UDM VDM Hap/Aspenhallen 22 feb
7,29 Jennifer Sundqvist -92   Turbomångkampen Hap/Aspenhallen 16 okt
6,81 Clara Innala -92   Aspen Athletic Games Luleå/Arcushallen 18 jan
       
  F12  SPJUT 400    
16,23 Sara Westman -92   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
13,34 Clara Innala -92   UDM 12-19år Boden/Björknäsvallen 22 aug
       
  F11  60 M    
9,84 Amanda Lundberg -93 +2,31 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
10,05 Amanda Lundberg -93   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
10,09 Amanda Lundberg -93   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
10,18 Petra Holmbom -93   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
10,27 Petra Holmbom -93   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
10,41 Caroline Wiberg -93   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
10,67 Caroline Wiberg -93   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
       
  F11  60 M i    
9,88 Hanna Öhlund -93   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
10,04 Hanna Öhlund -93   Riviera Vinterspel Piteå 25 jan
10,11 Emelie Gustavsson -95   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
10,20 Emelie Gustavsson -95   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 21 nov
10,37 Amanda Lundberg -93   Nolia vinterspel Piteå 13 mar
10,41 Amanda Lundberg -93   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
       
  F11  80 M    
13,11 Amanda Lundberg -93   DM VDM 2 Piteå/Kvarnvallen 12 jun
       
  F11  400 M    
1.17,86 Petra Holmbom -93   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
1.21,85 Petra Holmbom -93   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
1.24,37 Amanda Lundberg -93   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
       
  F11  HÖJD    
1,05 Amanda Lundberg -93   DM VDM 2 Piteå/Kvarnvallen 12 jun
       
  F11  HÖJD i    
1,05 Emelie Gustavsson -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
1,00 Amanda Lundberg -93   Nolia vinterspel Piteå 13 mar
0,90 Amanda Lundberg -93   Arcuskampen/övriga Luleå/Arcushallen 20 mar
       
  F11  LÄNGD ZON    
3,61 Petra Holmbom -93 +6,27 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
3,35 Petra Holmbom -93   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
3,25 Caroline Wiberg -93   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
2,80 Amanda Lundberg -93   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
       
  F11  LÄNGD ZON i    
3,74 Hanna Öhlund -93   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
3,15 Emelie Gustavsson -95   Decemberspelen Hap/Aspenhallen 11 dec
3,05 Emelie Gustavsson -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
2,75 Amanda Lundberg -93   Nolia vinterspel Piteå 13 mar
       
  F11  TRESTEG ZON    
7,42 Hanna Öhlund -93   Riviera Vinterspel Piteå 25 jan
       
  F11  KULA 2,0    
6,30 Caroline Wiberg -93   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
       
  F11  KULA 2,0 i    
4,70 Emelie Gustavsson -95   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 21 nov
3,86 Amanda Lundberg -93   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
       
  F 9  60 M    
10,32 Emelie Gustavsson -95 +4,37 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
10,46 Emelie Gustavsson -95   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
10,71 Emelie Gustavsson -95   DM VDM 2 Piteå/Kvarnvallen 12 jun
10,79 Hanna Nordström -95   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
10,99 Linn Kullbrandt -95   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
11,09 Emelie Gustavsson -95 -3,3 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
11,14 Emma Wiberg -95   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
11,32 Elina Ledin -95 +4,23 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
11,69 Elina Ledin -95   DM VDM 2 Piteå/Kvarnvallen 12 jun
12,52 Jennifer Fant -96   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
12,52 Linnea Andersson -95   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
12,65 Josephine Jacobsson -96   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
15,16 Sofie Olofsson -96   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
       
  F 9  60 M i    
10,04 Hanna Öhlund -93   Riviera Vinterspel Piteå 25 jan
10,72 Emelie Gustavsson -95   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
10,86 Emelie Gustavsson -95   Riviera Vinterspel Piteå 25 jan
11,53 Emma Wiberg -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
11,63 Elina Ledin -95   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
13,12 Ellen Allocco -96   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
       
  F 9  400 M    
1.33,0 Emelie Gustavsson -95   May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
       
  F 9  600 M    
2.51,92 Elina Ledin -95   DM VDM 2 Piteå/Kvarnvallen 12 jun
       
  F 9  HÖJD    
1,00 Emma Wiberg -95   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
0,90 Linn Kullbrandt -95   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
0,90 Elina Ledin -95   DM VDM 2 Piteå/Kvarnvallen 12 jun
       
  F 9  LÄNGD ZON    
3,05 Emelie Gustavsson -95 +2,40 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
2,80 Emma Wiberg -95   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
2,72 Linn Kullbrandt -95   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
2,71 Emelie Gustavsson -95 2,24 May Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
2,69 Hanna Nordström -95   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
2,49 Elina Ledin -95 +2,29 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
2,48 Emelie Gustavsson -95   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
2,15 Josephine Jacobsson -96   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
2,09 Jennifer Fant -96   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
       
  F 9  LÄNGD ZON i    
3,04 Emelie Gustavsson -95   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
2,87 Emelie Gustavsson -95   Riviera Vinterspel Piteå 25 jan
2,67 Emma Wiberg -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 11 jan
2,44 Elina Ledin -95   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
2,03 Ellen Allocco -96   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
       
  F9  KULA i    
4,42 Emelie Gustavsson -95 1kg Riviera Vinterspel Piteå 25 jan
       
  F 9  KULA 2,0    
5,05 Linn Kullbrandt -95   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
4,72 Elina Ledin -95   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
4,66 Emelie Gustavsson -95   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 29 aug
4,60 Emma Wiberg -95   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
4,46 Emelie Gustavsson -95   Boden Sommarspel Boden/Björknäsvallen 6 jun
       
  F 9  KULA 2,0 i    
4,53 Elina Ledin -95   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
4,23 Emelie Gustavsson -95   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar
2,61 Ellen Allocco -96   Arcuskampen/kamper Luleå/Arcushallen 20 mar