Boden Friidrott Statistik 2005
Uppdaterad med samtliga tävlingar
Resultat   Grenrubrik / Namn Info Tävling Plats Datum
  MÄN  60 M i  
7,75   Anton Andersson -89   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
 
  MÄN  200 M i  
24,90   Anton Andersson -89   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
29,47   Kim Larsson -89   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 23 jan
 
  MÄN  800 M  
2.08,17   Richard Tano -86   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
2.08,28   Richard Tano -86   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 23 jan
 
  MÄN  KULA 7,26 i  
9,14   Björn Innala -58 M45 IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
 
  MÄN  DISKUS 2,0  
27,11   Björn Innala -58   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  MÄN  SPJUT 800  
30,51   Björn Innala -58   Piteå Ungdomsspel Piteå/Kvarnvallen 21 aug
 
  P17  60 M i  
7,56   Anton Andersson -89   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
7,64   Anton Andersson -89   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 22 jan
7,82   Anton Andersson -89   Riviera Vinter Spel Piteå/Noliahallen 8 jan
7,82   Anton Andersson -89   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
9,13   Marcus Henriksson -88   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
 
  P17  80 M  
9,79   Anton Andersson -89   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  P17  100 M  
12,03   Anton Andersson -89   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  P17  200 M i  
25,01   Anton Andersson -89   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
29,86   Marcus Henriksson -88   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
 
  P17  400 M i  
57,60   Anton Andersson -89   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
66,89   Kim Larsson -89   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
 
  P17  800 M i  
2.43,15   Marcus Henriksson -88   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
 
  P17  KULA 5,0 i  
8,10   Marcus Henriksson -88   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
 
  P15  60 M i  
7,87   Gustav Innala -91   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
8,03   Viktor Wikström -91   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
8,07   Viktor Wikström -91   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
8,10   Viktor Wikström -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
8,13   Gustav Innala -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
8,14   Gustav Innala -91   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
8,16   Gustav Innala -91   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
8,19   Gustav Innala -91   FIG Vinterspel Umeå 29 jan
8,26   Oskar Wirén-Tjärner -90   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
8,41   Gustav Innala -91   Riviera Vinter Spel Piteå/Noliahallen 8 jan
8,54   Oskar Wirén-Tjärner -90   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  P15  80 M  
10,38   Viktor Wikström -91   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
10,54   Gustav Innala -91   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
10,88   Oskar Wirén-Tjärner -90   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  P15  100 M  
12,61   Gustav Innala -91 +1,85 ELOKUUN KISAT  Kemi/Finland 13 aug
12,68   Viktor Wikström -91   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
12,70   Gustav Innala -91 +1,7 YLEISURHEILUN PK-SARJAKILPAILUT Övertorneå 13 jul
12,70   Gustav Innala -91   Piteå Ungdomsspel Piteå/Kvarnvallen 21 aug
12,96   Gustav Innala -91 +1,2 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 30 jul
12,99   Gustav Innala -91   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
13,20   Gustav Innala -91 +1,03 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
13,32   Gustav Innala -91 -1,6 Valbo Games Gävle/Gavlestadion 23 jul
13,43   Oskar Wirén-Tjärner -90   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
13,47   Oskar Wirén-Tjärner -90 +1,03 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  P15  200 M  
26,47   Gustav Innala -91 +0,49 Ungdomslänsmatchen Luleå/Skogsvallen 4 jun
 
  P15  200 M i  
26,23   Viktor Wikström -91   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
26,34   Viktor Wikström -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
27,14   Gustav Innala -91   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
28,14   Emil Berglund -90   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 23 jan
 
  P15  300 M  
42,98   Gustav Innala -91   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
44,16   Gustav Innala -91   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
 
  P15  800 M  
2.22,88   Oskar Wirén-Tjärner -90   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 2 jul
2.26,70   Oskar Wirén-Tjärner -90   Mitt Norden Cup Sundsvall/Baldershovs IP 21 maj
 
  P15  1000 M  
3.42,41   Jonas Forsberg -90   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
 
  P15  4x100 M  
54,04   Gustav Innala -91   Ungdomslänsmatchen Luleå/Skogsvallen 4 jun
 
  P15  HÖJD  
1,55   Carl Hultin -91   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  P15  HÖJD i  
1,65   Carl Hultin -91   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
1,50   Carl Hultin -91   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
1,45   Carl Hultin -91   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
 
  P15  STAV  
3,40   Oskar Wirén-Tjärner -90   Skol SM Gävle/Gavlestadion 10 sep
3,33   Oskar Wirén-Tjärner -90   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 22 jul
3,27   Oskar Wirén-Tjärner -90   USM Hudiksvall/Glysivallen 14 aug
3,20   Oskar Wirén-Tjärner -90   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
3,20   Oskar Wirén-Tjärner -90   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 30 jul
3,08   Oskar Wirén-Tjärner -90   Ungdomslänsmatchen Luleå/Skogsvallen 4 jun
2,96   Oskar Wirén-Tjärner -90   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
2,30   Oskar Wirén-Tjärner -90   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  P15  LÄNGD  
4,69   Gustav Innala -91 -2,3 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
 
  P15  LÄNGD i  
4,82   Gustav Innala -91   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
4,46   Gustav Innala -91   Riviera Vinter Spel Piteå/Noliahallen 8 jan
4,23   Gustav Innala -91   FIG Vinterspel Umeå 29 jan
 
  P15  KULA 4,0  
10,82   Carl Hultin -91   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
10,32   Oskar Wirén-Tjärner -90   Mitt Norden Cup Sundsvall/Baldershovs IP 21 maj
9,43   Gustav Innala -91   ELOKUUN KISAT  Kemi/Finland 13 aug
9,21   Oskar Wirén-Tjärner -90   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 1 jul
9,11   Gustav Innala -91   Piteå Ungdomsspel Piteå/Kvarnvallen 21 aug
 
  P15  KULA 4,0 i  
10,86   Oskar Wirén-Tjärner -90   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
9,82   Carl Hultin -91   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  P15  DISKUS 1,0  
19,63   Gustav Innala -91   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
23,80   Oskar Wirén-Tjärner -90   Ungdomslänsmatchen Luleå/Skogsvallen 4 jun
21,20   Carl Hultin -91   Ungdomslänsmatchen Luleå/Skogsvallen 4 jun
 
  P15  SLÄGGA 5,5  
 
  P15  SPJUT 600  
22,46   Viktor Ruthberg -94   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
21,86   Gustav Innala -91   Piteå Ungdomsspel Piteå/Kvarnvallen 21 aug
 
  P14  60 M i  
8,24   Gustav Innala -91   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
8,52   Carl Hultin -91   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 22 jan
 
  P14  100 M  
12,94   Gustav Innala -91 -0,19 UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
13,04   Gustav Innala -91   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 2 jul
13,30   Carl Hultin -91   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 2 jul
13,53   Carl Hultin -91 -0,3 Mitt Norden Cup Sundsvall/Baldershovs IP 22 maj
 
  P14  200 M  
26,66   Gustav Innala -91 +4,03 UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  P14  200 M i  
27,58   Gustav Innala -91   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
28,86   Joel Långström -91   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
30,39   Mattias Webering -91   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 23 jan
31,01   Mattias Webering -91   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
 
  P14  HÖJD  
1,65   Carl Hultin -91   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 4 sep
1,60   Carl Hultin -91   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
 
  P14  HÖJD i  
1,52   Carl Hultin -91   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
1,51   Carl Hultin -91   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 22 jan
 
  P14  LÄNGD  
5,02   Carl Hultin -91   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 4 sep
4,82   Gustav Innala -91 +0,3 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 1 jul
4,81   Gustav Innala -91   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
3,99   Carl Hultin -91 +0,9 Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 1 jul
 
  P14  LÄNGD i  
4,79   Gustav Innala -91   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
 
  P14  KULA 4,0  
9,49   Carl Hultin -91   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
9,43   Gustav Innala -91   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
9,30   Carl Hultin -91   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
7,48   Gustav Innala -91   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
 
  P14  KULA 3,0  
10,91   Carl Hultin -91   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 4 sep
10,04   Carl Hultin -91   Mitt Norden Cup Sundsvall/Baldershovs IP 21 maj
9,36   Gustav Innala -91   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 4 sep
8,90   Carl Hultin -91   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 22 jan
 
  P14  DISKUS 1,0  
27,74   Gustav Innala -91   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 3 sep
26,51   Gustav Innala -91   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  P14  SLÄGGA 4,0  
17,75   Gustav Innala -91   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 4 sep
14,17   Gustav Innala -91   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  P14  SPJUT 600  
25,91   Gustav Innala -91   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
20,61   Gustav Innala -91   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 3 sep
 
  P13  60 M i  
8,68   Björn Åström -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
8,82   Björn Åström -92   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 22 jan
8,84   Björn Åström -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
9,41   Robert Stenvall -92   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
10,76   Alan Omar -93    Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  P13  80 M  
11,07   Björn Åström -92 +0,9 NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 3 sep
11,13   Björn Åström -92 +3,18 UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
11,14   Björn Åström -92 +0,16 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
11,20   Björn Åström -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 2 jul
11,38   Björn Åström -92   Mitt Norden Cup Sundsvall/Baldershovs IP 22 maj
11,89   Robert Stenvall -92 +0,16 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  P13  200 M  
28,52   Björn Åström -92 +0,7 NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 4 sep
28,65   Björn Åström -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 2 jul
28,65   Björn Åström -92 +2,65 UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
28,87   Björn Åström -92 +0,6 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
 
  P13  200 M i  
28,68   Björn Åström -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
29,31   Björn Åström -92   IUDM Skellefteå Skellefteå/Norrvalla IP 13 feb
 
  P13  400 M i  
1.08,35   Björn Åström -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
 
  P13  600 M  
1.44,30   Björn Åström -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 1 jul
1.45,70   Björn Åström -92   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 3 sep
1.48,40   Björn Åström -92   Mitt Norden Cup Sundsvall/Baldershovs IP 21 maj
1.48,81   Björn Åström -92   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  P13  800 M  
2.33,32   Björn Åström -92   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
 
  P13  800 M i  
2.33,32   Björn Åström -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
2.37,55   Björn Åström -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  P13  1500 M  
5.05,19   Björn Åström -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 2 jul
5.16,85   Björn Åström -92   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  P13  HÖJD  
1,43   Robert Stenvall -92   Piteå Ungdomsspel Piteå/Kvarnvallen 21 aug
1,41   Robert Stenvall -92   May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
1,37   Robert Stenvall -92   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 4 sep
 
  P13  HÖJD i  
1,30   Robert Stenvall -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
1,30   Robert Stenvall -92   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
1,20   Robert Stenvall -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
 
  P13  LÄNGD  
4,68   Björn Åström -92 +0,8 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
4,14   Robert Stenvall -92 +4,15 May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
 
  P13  LÄNGD ZON  
4,63   Björn Åström -92   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
4,50   Björn Åström -92   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 4 sep
4,48   Björn Åström -92   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
4,39   Björn Åström -92   IUDM Skellefteå Skellefteå/Norrvalla IP 13 feb
4,21   Robert Stenvall -92   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 4 sep
4,20   Robert Stenvall -92   Piteå Ungdomsspel Piteå/Kvarnvallen 21 aug
4,14   Robert Stenvall -92   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  P13  LÄNGD ZON i  
4,56   Björn Åström -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
4,53   Björn Åström -92   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 22 jan
4,33   Björn Åström -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
4,28   Robert Stenvall -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
4,24   Robert Stenvall -92   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
4,06   Robert Stenvall -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
2,10   Alan Omar -93    Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  P13  TRESTEG ZON  
9,76   Björn Åström -92   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
9,45   Robert Stenvall -92   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 3 sep
9,06   Robert Stenvall -92   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
 
  P13  KULA 3,0 i  
6,93   Björn Åström -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
6,63   Alan Omar -93    Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  P13  SLÄGGA 3,0  
21,45   Robert Stenvall -92   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 4 sep
 
  P13  SPJUT 400  
20,29   Johan Stenvall -95   Piteå Ungdomsspel Piteå/Kvarnvallen 21 aug
 
  P12  60 M i  
9,54   Johan Stenvall -95   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
 
  P12  200 M i  
32,97   Johan Stenvall -95   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
 
  P12  1500 M  
6.08,84   Viktor Ruthberg -94   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  P12  HÖJD  
1,35   Viktor Ruthberg -94   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  P12  LÄNGD ZON i  
3,97   Johan Stenvall -95   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
 
  P12  TRESTEG ZON i  
8,43   Johan Stenvall -95   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
 
  P12  DISKUS 0,6  
25,09   Viktor Ruthberg -94   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  P12  SLÄGGA 3,0  
14,75   Viktor Ruthberg -94   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  P12  SPJUT 400  
26,44   Viktor Ruthberg -94   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  P11  60 M  
9,23   Johan Stenvall -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
9,31   Johan Stenvall -95   Piteå Ungdomsspel Piteå/Kvarnvallen 21 aug
9,91   Johan Stenvall -95 +2,26 May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
10,14   Oscar Rova -94 +3,38 May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
 
  P11  60 M i  
9,27   Johan Stenvall -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
9,34   Johan Stenvall -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
9,97   David Sellini -94   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
10,08   David Sellini -94   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  P11  400 M  
1.21,94   Viktor Ruthberg -94   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  P11  400 M i  
1.20,79   David Sellini -94   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
1.27,06   Johan Stenvall -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  P11  HÖJD  
1,28   Viktor Ruthberg -94   May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
1,25   Viktor Ruthberg -94   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
1,20   Johan Stenvall -95   Piteå Ungdomsspel Piteå/Kvarnvallen 21 aug
1,15   Johan Stenvall -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  P11  HÖJD i  
1,18   Johan Stenvall -95   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
1,17   Johan Stenvall -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
1,15   Johan Stenvall -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
1,15   Johan Stenvall -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
1,10   David Sellini -94   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
1,07   David Sellini -94   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  P11  LÄNGD ZON  
4,09   Johan Stenvall -95 +2,55 May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
3,95   Johan Stenvall -95 +0,46 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
3,88   Johan Stenvall -95   Piteå Ungdomsspel Piteå/Kvarnvallen 21 aug
3,55   Oscar Rova -94 +2,51 May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
 
  P11  LÄNGD ZON i  
4,75   Björn Åström -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
4,32   Johan Stenvall -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
4,13   Johan Stenvall -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
4,09   Johan Stenvall -95   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
2,90   David Sellini -94   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  P11  KULA 2,0  
8,35   Viktor Ruthberg -94   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
8,08   Viktor Ruthberg -94   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
7,69   Viktor Ruthberg -94   May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
 
  P11  KULA 2,0 i  
6,01   Johan Stenvall -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
5,71   David Sellini -94   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  P11  BOLLKAST 300  
 
  P11  BOLLKAST 300  
34,04   Viktor Ruthberg -94   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  P10  HÖJD i  
1,13   Johan Stenvall -95   Mångkamps DM Hap/Aspenhallen 23 apr
 
  P10  LÄNGD ZON i  
4,01   Johan Stenvall -95   Mångkamps DM Hap/Aspenhallen 23 apr
 
  P10  KULA 2,0 i  
7,11   Johan Stenvall -95   Mångkamps DM Hap/Aspenhallen 23 apr
 
  P 9  60 M  
10,92   Johan Niemi -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
11,13   Johan Niemi -96 -1,06 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
11,16   Rasmus Loggert -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
11,24   Johan Niemi -96 +3,59 May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
11,53   Benjamin Holmqvist -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
14,43   Martin Skåreby -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  P 9  60 M i  
11,24   Viktor Sellini -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
11,29   Rasmus Loggert -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
11,51   Benjamin Holmqvist -96   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
11,60   Viktor Sellini -97   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
11,61   Rasmus Loggert -97   FIG Vinterspel Umeå 29 jan
11,75   Rasmus Loggert -97   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
12,71   Omid Omar -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
13,53   Martin Skåreby -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  P 9  400 M  
1.27,71   Johan Niemi -96   May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
 
  P 9  HÖJD  
0,95   Johan Niemi -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
0,95   Rasmus Loggert -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
0,85   Benjamin Holmqvist -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  P 9  HÖJD i  
0,95   Rasmus Loggert -97   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
 
  P 9  LÄNGD ZON  
3,06   Johan Niemi -96   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
3,02   Johan Niemi -96 +2,22 May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
2,99   Johan Niemi -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
2,68   Rasmus Loggert -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
2,52   Anton Andersson -89   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
2,08   Martin Skåreby -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  P 9  LÄNGD ZON i  
3,15   Rasmus Loggert -97   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
2,72   Benjamin Holmqvist -96   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
2,68   Rasmus Loggert -97   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
2,68   Rasmus Loggert -97   FIG Vinterspel Umeå 29 jan
2,63   Rasmus Loggert -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
2,61   Viktor Sellini -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
2,14   Viktor Sellini -97   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
1,89   Martin Skåreby -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  P 9  KULA 2,0  
4,54   Rasmus Loggert -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
4,47   Benjamin Holmqvist -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
4,43   Johan Niemi -96   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
4,42   Johan Niemi -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
3,34   Martin Skåreby -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  P 9  KULA 2,0 i  
5,61   Rasmus Loggert -97   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
5,41   Johan Niemi -96   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
4,72   Viktor Sellini -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
4,65   Rasmus Loggert -97   FIG Vinterspel Umeå 29 jan
4,35   Benjamin Holmqvist -96   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
3,96   Viktor Sellini -97   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
3,88   Rasmus Loggert -97   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
3,41   Martin Skåreby -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
3,19   Omid Omar -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
2,90   André Flink -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  P 8  60 M  
11,02   Rasmus Loggert -97 +2,79 UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 7 aug
 
  KVINNOR  60 M i  
8,40   Anna-Karin Barchéus -89   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
 
  KVINNOR  200 M i  
27,58   Anna-Karin Barchéus -89   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
 
  KVINNOR  400 M  
1.03,80   Lina Alainentalo -92   DM Norrbotten Deltävling 1 Piteå/Kvarnvallen 8 jun
1.20,95   Ida Alainentalo -90   DM Norrbotten Deltävling 1 Piteå/Kvarnvallen 8 jun
 
  KVINNOR  300 M HÄCK 0.76  
50,48   Anna-Karin Barchéus -89   Mitt Norden Cup Sundsvall/Baldershovs IP 22 maj
 
  KVINNOR  HÖJD  
1,45   Lina Alainentalo -92   DM Norrbotten Deltävling 1 Piteå/Kvarnvallen 8 jun
 
  KVINNOR  LÄNGD  
4,94   Anna-Karin Barchéus -89   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
4,74   Anna-Karin Barchéus -89 -1,34 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  KVINNOR  LÄNGD i  
5,04   Mirabella Jauhiainen -89   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 22 jan
 
  F17  60 M i  
8,36   Anna-Karin Barchéus -89   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
8,37   Anna-Karin Barchéus -89   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
8,39   Anna-Karin Barchéus -89   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
8,41   Anna-Karin Barchéus -89   FIG Vinterspel Umeå 29 jan
8,46   Anna-Karin Barchéus -89   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 22 jan
8,46   Anna-Karin Barchéus -89   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
8,47   Anna-Karin Barchéus -89   Riviera Vinter Spel Piteå/Noliahallen 8 jan
9,10   Lina Hahto -88   Riviera Vinter Spel Piteå/Noliahallen 8 jan
 
  F17  80 M  
10,91   Anna-Karin Barchéus -89   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  F17  100 M  
13,53   Anna-Karin Barchéus -89   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  F17  200 M  
27,42   Anna-Karin Barchéus -89 -1,28 UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
27,71   Anna-Karin Barchéus -89 +2,85 Ungdomslänsmatchen Luleå/Skogsvallen 4 jun
28,21   Anna-Karin Barchéus -89   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
 
  F17  400 M i  
64,28   Anna-Karin Barchéus -89   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
68,38   Lina Hahto -88   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
 
  F17  600 M  
1.52,23   Lina Hahto -88   Riviera Vinter Spel Piteå/Noliahallen 8 jan
 
  F17  800 M  
2.36,04   Lina Hahto -88   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
 
  F17  1500 M  
5.22,44   Lina Hahto -88   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 2 jul
 
  F17  1500 M i  
5.44,37   Lina Hahto -88   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
6.23,00   Anna-Karin Barchéus -89   Ungdomslänsmatchen Luleå/Skogsvallen 4 jun
 
  F17  60 M HÄCK 0.76  
15,43   Anna-Karin Barchéus -89 +1,2 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
 
  F17  60 M HÄCK 0.76 i  
9,32   Anna-Karin Barchéus -89   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
9,35   Anna-Karin Barchéus -89   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
9,44   Anna-Karin Barchéus -89   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
9,53   Anna-Karin Barchéus -89   FIG Vinterspel Umeå 29 jan
9,56   Anna-Karin Barchéus -89   Riviera Vinter Spel Piteå/Noliahallen 8 jan
9,65   Anna-Karin Barchéus -89   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
9,70   Anna-Karin Barchéus -89   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 23 jan
9,70   Anna-Karin Barchéus -89   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  F17  100 M HÄCK 0.76  
15,36   Anna-Karin Barchéus -89 +2,13 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
15,45   Anna-Karin Barchéus -89 +2,41 UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
15,47   Anna-Karin Barchéus -89 -1,0 USM Hudiksvall/Glysivallen 13 aug
15,56   Anna-Karin Barchéus -89 +0,8 Valbo Games Gävle/Gavlestadion 24 jul
15,74   Anna-Karin Barchéus -89   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
 
  F17  300 M HÄCK 0.76  
46,85   Anna-Karin Barchéus -89   USM Hudiksvall/Glysivallen 13 aug
47,66   Anna-Karin Barchéus -89   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
48,06   Anna-Karin Barchéus -89   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 24 jul
48,16   Anna-Karin Barchéus -89   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
48,79   Anna-Karin Barchéus -89   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 1 jul
48,98   Anna-Karin Barchéus -89   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 30 jul
49,04   Anna-Karin Barchéus -89   Ungdomslänsmatchen Luleå/Skogsvallen 4 jun
 
  F17  LÄNGD  
5,06   Anna-Karin Barchéus -89   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 1 jul
4,88   Anna-Karin Barchéus -89   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
4,83   Anna-Karin Barchéus -89   Mitt Norden Cup Sundsvall/Baldershovs IP 22 maj
4,67   Anna-Karin Barchéus -89 -2,0 Valbo Games Gävle/Gavlestadion 23 jul
 
  F17  LÄNGD i  
5,17   Mirabella Jauhiainen -89   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 22 jan
 
  F16  100 M HÄCK 0.76  
15,60   Anna-Karin Barchéus -89 -0,3 Skol SM Gävle/Gavlestadion 10 sep
 
  F16  400 M HÄCK 0.76  
46,63   Anna-Karin Barchéus -89   Skol SM Gävle/Gavlestadion 11 sep
 
  F15  60 M i  
8,61   Josefine Loggert -91   FIG Vinterspel Umeå 29 jan
8,66   Josefine Loggert -91   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
8,74   Josefine Loggert -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
8,74   Josefine Loggert -91   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
8,95   Elin Johansson -91   Riviera Vinter Spel Piteå/Noliahallen 8 jan
9,91   Sunay Delen -91   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
10,13   Sunay Delen -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
10,27   Sunay Delen -91   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
 
  F15  80 M  
11,40   Josefine Loggert -91   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
12,71   Sunay Delen -91   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  F15  100 M  
13,45   Josefine Loggert -91 +1,49 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
13,68   Josefine Loggert -91 +2,6 Valbo Games Gävle/Gavlestadion 23 jul
13,86   Josefine Loggert -91   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 2 jul
14,21   Josefine Loggert -91   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
14,93   Bonita Claesson -90 +2,93 UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
16,17   Sunay Delen -91   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  F15  200 M  
28,37   Josefine Loggert -91 +1,03 Ungdomslänsmatchen Luleå/Skogsvallen 4 jun
 
  F15  200 M i  
28,03   Josefine Loggert -91   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
28,46   Josefine Loggert -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
33,40   Ida Alainentalo -90   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
35,04   Ida Alainentalo -90   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
 
  F15  300 M  
52,51   Ida Alainentalo -90   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
53,63   Ida Alainentalo -90   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  F15  400 M i  
1.23,80   Ida Alainentalo -90   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
 
  F15  600 M i  
2.15,87   Ida Alainentalo -90   Mångkamps DM Hap/Aspenhallen 23 apr
 
  F15  800 M  
3.01,79   Ida Alainentalo -90   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
3.02,49   Ida Alainentalo -90   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 1 jul
3.04,52   Ida Alainentalo -90   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
3.05,71   Ida Alainentalo -90   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  F15  800 M i  
3.06,53   Ida Alainentalo -90   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
3.08,03   Ida Alainentalo -90   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
3.11,34   Ida Alainentalo -90   FIG Vinterspel Umeå 29 jan
 
  F15  1000 M i  
4.09,92   Ida Alainentalo -90   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
 
  F15  2000 M  
9.01,59   Ida Alainentalo -90   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
9.11,78   Ida Alainentalo -90   Ungdomslänsmatchen Luleå/Skogsvallen 4 jun
9.31,3   Ida Alainentalo -90 Terräng Terräng DM Hedenäset 18 sep
 
  F15  60 M HÄCK 0.76 i  
9,81   Josefine Loggert -91   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
10,04   Josefine Loggert -91   FIG Vinterspel Umeå 29 jan
10,15   Josefine Loggert -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
10,32   Josefine Loggert -91   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
13,14   Ida Alainentalo -90   Mångkamps DM Hap/Aspenhallen 23 apr
13,66   Sunay Delen -91   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
 
  F15  80 M HÄCK 0.76  
13,07   Josefine Loggert -91 -0,47 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
13,21   Josefine Loggert -91 +1,5 Valbo Games Gävle/Gavlestadion 24 jul
13,46   Josefine Loggert -91   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
17,40   Amanda Lundberg -93 -1,23 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
 
  F15  300 M HÄCK 0.76  
49,42   Josefine Loggert -91   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 1 jul
49,78   Josefine Loggert -91   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 24 jul
49,94   Josefine Loggert -91   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
49,96   Josefine Loggert -91   Ungdomslänsmatchen Luleå/Skogsvallen 4 jun
 
  F15  4x100 M  
53,46   Josefine Loggert -91   Ungdomslänsmatchen Luleå/Skogsvallen 4 jun
 
  F15  HÖJD  
1,20   Ida Alainentalo -90   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  F15  HÖJD i  
1,30   Josefine Loggert -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
1,20   Ida Alainentalo -90   Mångkamps DM Hap/Aspenhallen 23 apr
1,10   Sunay Delen -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
 
  F15  LÄNGD  
3,60   Ida Alainentalo -90   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  F15  LÄNGD i  
3,51   Ida Alainentalo -90   Mångkamps DM Hap/Aspenhallen 23 apr
 
  F15  KULA 3,0  
7,14   Bonita Claesson -90   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  F15  KULA 3,0 i  
6,69   Sunay Delen -91   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
5,86   Ida Alainentalo -90   Mångkamps DM Hap/Aspenhallen 23 apr
4,66   Clara Innala -92   FIG Vinterspel Umeå 29 jan
 
  F15  SPJUT 400  
28,61   Lina Alainentalo -92   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
25,98   Lina Alainentalo -92   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
25,69   Ida Alainentalo -90   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
23,22   Ida Alainentalo -90   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 30 jul
22,95   Ida Alainentalo -90   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
19,70   Clara Innala -92   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  F14  60 M i  
8,74   Josefine Loggert -91   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 22 jan
 
  F14  100 M  
13,64   Josefine Loggert -91 +1,1 NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 3 sep
13,66   Josefine Loggert -91 +2,93 UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
14,12   Josefine Loggert -91 -2,7 Mitt Norden Cup Sundsvall/Baldershovs IP 22 maj
 
  F14  200 M i  
28,79   Josefine Loggert -91   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 23 jan
 
  F14  300 M  
44,29   Josefine Loggert -91   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
45,39   Josefine Loggert -91   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 4 sep
45,64   Lina Alainentalo -92   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  F14  800 M  
2.24,00   Lina Alainentalo -92   Mitt Norden Cup Sundsvall/Baldershovs IP 21 maj
 
  F14  2000 M  
7.46,1   Lina Alainentalo -92 terräng Terräng DM Hedenäset 18 sep
 
  F14  60 M HÄCK 0.76 i  
10,17   Josefine Loggert -91   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 23 jan
 
  F14  80 M HÄCK 0.76  
12,99   Josefine Loggert -91 +3,11 UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
13,36   Josefine Loggert -91   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 4 sep
13,86   Josefine Loggert -91 -0,5 Mitt Norden Cup Sundsvall/Baldershovs IP 21 maj
 
  F14  300 M HÄCK 0.76  
50,88   Josefine Loggert -91   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 3 sep
 
  F14  HÖJD i  
1,36   Josefine Loggert -91   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 23 jan
 
  F13  60 M  
9,06   Clara Innala -92 +1,1 YLEISURHEILUN PK-SARJAKILPAILUT Övertorneå 13 jul
 
  F13  60 M i  
8,74   Lina Alainentalo -92   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 22 jan
8,82   Lina Alainentalo -92   FIG Vinterspel Umeå 29 jan
8,83   Lina Alainentalo -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
8,84   Lina Alainentalo -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
8,94   Lina Alainentalo -92   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
9,07   Clara Innala -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
9,12   Clara Innala -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
9,12   Clara Innala -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
9,13   Clara Innala -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
9,20   Clara Innala -92   Riviera Vinter Spel Piteå/Noliahallen 8 jan
9,22   Clara Innala -92   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
9,24   Clara Innala -92   FIG Vinterspel Umeå 29 jan
9,26   Amanda Lundberg -93   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
9,28   Sara Nyberg -93   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
9,36   Karin Lindberg-Jansson -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
9,46   Karin Lindberg-Jansson -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
9,62   Amanda Lundberg -93   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
9,75   Amanda Lundberg -93   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
9,78   Sara Nyberg -93   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
9,91   Sara Nyberg -93   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
10,20   Sara Nyberg -93   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
10,30   Caroline Wiberg -93   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  F13  80 M  
11,08   Lina Alainentalo -92 -0,7 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 30 jul
11,13   Lina Alainentalo -92   Mitt Norden Cup Sundsvall/Baldershovs IP 22 maj
11,13   Lina Alainentalo -92 +1,50 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
11,17   Lina Alainentalo -92 +4,22 UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
11,41   Lina Alainentalo -92   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
11,52   Clara Innala -92 +1,50 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
11,59   Magdalena Nilsson -92 +1,69 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
11,67   Clara Innala -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 2 jul
11,72   Clara Innala -92 -0,4 Valbo Games Gävle/Gavlestadion 24 jul
11,73   Clara Innala -92 -0,7 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 30 jul
12,15   Sara Nyberg -93   Piteå Ungdomsspel Piteå/Kvarnvallen 21 aug
12,17   Karin Lindberg-Jansson -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 2 jul
12,20   Sara Nyberg -93 +1,07 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
12,30   Karin Lindberg-Jansson -92 -2,7 NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 3 sep
12,35   Amanda Lundberg -93 +1,07 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
12,41   Amanda Lundberg -93 +2,49 May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
12,53   Sara Nyberg -93 -1,54 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
12,66   Sara Nyberg -93 +2,85 May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
12,78   Amanda Lundberg -93 -1,54 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
13,39   Caroline Wiberg -93 +1,69 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  F13  200 M  
28,59   Lina Alainentalo -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
28,76   Lina Alainentalo -92 -1,0 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
28,76   Lina Alainentalo -92 +1,38 UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
29,37   Clara Innala -92 +1,38 UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
29,44   Clara Innala -92 +0,8 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
29,48   Clara Innala -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
29,65   Magdalena Nilsson -92 +0,3 NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 3 sep
32,01   Karin Lindberg-Jansson -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
33,26   Sara Nyberg -93 -1,0 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
 
  F13  200 M i  
28,34   Lina Alainentalo -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
29,05   Lina Alainentalo -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
29,21   Lina Alainentalo -92   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
29,79   Clara Innala -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
30,29   Clara Innala -92   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
30,62   Clara Innala -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
32,17   Sara Nyberg -93   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
 
  F13  400 M  
1.06,19   Lina Alainentalo -92   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
1.15,48   Amanda Lundberg -93   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
1.19,26   Sara Nyberg -93   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
 
  F13  400 M i  
1.06,39   Lina Alainentalo -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
1.26,46   Sara Nyberg -93   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
 
  F13  600 M  
1.41,76   Lina Alainentalo -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 1 jul
1.48,40   Lina Alainentalo -92   Mitt Norden Cup Sundsvall/Baldershovs IP 21 maj
1.48,94   Lina Alainentalo -92   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 3 sep
1.49,84   Lina Alainentalo -92   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  F13  800 M  
4.07,43   Sara Nyberg -93   May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
 
  F13  800 M i  
2.29,19   Lina Alainentalo -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
2.30,48   Lina Alainentalo -92   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
2.32,51   Lina Alainentalo -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
2.32,85   Lina Alainentalo -92   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
2.33,83   Lina Alainentalo -92   FIG Vinterspel Umeå 29 jan
2.33,93   Lina Alainentalo -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
3.10,32   Sara Nyberg -93   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
 
  F13  1500 M  
5.04,87   Lina Alainentalo -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 2 jul
5.10,47   Lina Alainentalo -92   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 30 jul
5.16,35   Lina Alainentalo -92   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  F13  60 M HÄCK 0.76  
12,70   Amanda Lundberg -93 +0,49 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
14,47   Linnea Allocco -93 +0,49 Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  F13  60 M HÄCK 0.76 i  
11,01   Lina Alainentalo -92   Mångkamps DM Hap/Aspenhallen 23 apr
12,33   Lina Alainentalo -92   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
12,58   Amanda Lundberg -93   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
13,46   Amanda Lundberg -93   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  F13  HÖJD  
1,51   Lina Alainentalo -92   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
1,50   Lina Alainentalo -92   Mitt Norden Cup Sundsvall/Baldershovs IP 22 maj
1,48   Lina Alainentalo -92   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
1,47   Lina Alainentalo -92   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
1,46   Lina Alainentalo -92   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
1,43   Lina Alainentalo -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 1 jul
1,40   Magdalena Nilsson -92   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
1,37   Lina Alainentalo -92   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 4 sep
1,33   Magdalena Nilsson -92   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 4 sep
1,15   Sara Nyberg -93   May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
1,15   Sara Nyberg -93   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
1,10   Amanda Lundberg -93   May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
 
  F13  HÖJD i  
1,48   Lina Alainentalo -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
1,46   Lina Alainentalo -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
1,45   Lina Alainentalo -92   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 22 jan
1,42   Lina Alainentalo -92   Mångkamps DM Hap/Aspenhallen 23 apr
1,40   Lina Alainentalo -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
1,40   Lina Alainentalo -92   FIG Vinterspel Umeå 29 jan
1,38   Lina Alainentalo -92   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
1,36   Lina Alainentalo -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
1,10   Sara Nyberg -93   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
1,10   Sara Nyberg -93   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
1,05   Sara Nyberg -93   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
 
  F13  LÄNGD  
4,58   Lina Alainentalo -92 -0,7 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
4,52   Lina Alainentalo -92   Mitt Norden Cup Sundsvall/Baldershovs IP 22 maj
4,25   Lina Alainentalo -92 -0,6 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
4,22   Clara Innala -92 +1,2 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
3,85   Sara Nyberg -93 +0,5 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
3,65   Sara Nyberg -93 +3,61 May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
3,31   Sara Nyberg -93 -3,7 Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
 
  F13  LÄNGD i  
4,54   Lina Alainentalo -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
4,41   Lina Alainentalo -92   FIG Vinterspel Umeå 29 jan
3,87   Clara Innala -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
3,85   Clara Innala -92   Riviera Vinter Spel Piteå/Noliahallen 8 jan
3,18   Sara Nyberg -93   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
3,07   Amanda Lundberg -93   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
 
  F13  LÄNGD ZON  
4,74   Lina Alainentalo -92   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
4,70   Lina Alainentalo -92   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
4,27   Clara Innala -92 +3,8 Valbo Games Gävle/Gavlestadion 23 jul
4,14   Magdalena Nilsson -92   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 4 sep
4,11   Clara Innala -92   YLEISURHEILUN PK-SARJAKILPAILUT Övertorneå 13 jul
3,85   Clara Innala -92   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
3,71   Sara Nyberg -93   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
3,53   Caroline Wiberg -93   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  F13  LÄNGD ZON i  
5,07   Lina Alainentalo -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
4,48   Lina Alainentalo -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
4,48   Lina Alainentalo -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
4,40   Lina Alainentalo -92   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
4,32   Lina Alainentalo -92   Mångkamps DM Hap/Aspenhallen 23 apr
4,03   Clara Innala -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
3,97   Clara Innala -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
3,96   Clara Innala -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
3,95   Clara Innala -92   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
3,65   Sara Nyberg -93   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
3,51   Karin Lindberg-Jansson -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
3,43   Sara Nyberg -93   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
3,35   Caroline Wiberg -93   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
3,13   Sara Nyberg -93   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
3,07   Amanda Lundberg -93   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  F13  TRESTEG ZON  
10,23   Lina Alainentalo -92   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 3 sep
10,04   Lina Alainentalo -92   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
9,57   Magdalena Nilsson -92   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 3 sep
8,31   Clara Innala -92   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  F13  TRESTEG ZON i  
7,66   Amanda Lundberg -93   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
7,65   Sara Nyberg -93   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
 
  F13  KULA 2,0  
9,14   Lina Alainentalo -92   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
8,98   Clara Innala -92   IUDM Piteå/Noliahallen 5 feb
8,56   Clara Innala -92   Piteå Ungdomsspel Piteå/Kvarnvallen 21 aug
8,39   Caroline Wiberg -93   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
8,39   Karin Lindberg-Jansson -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
8,38   Clara Innala -92   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 4 sep
8,25   Clara Innala -92   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 24 jul
8,16   Karin Lindberg-Jansson -92   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 4 sep
8,01   Clara Innala -92   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
7,85   Clara Innala -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 3 jul
7,15   Sara Nyberg -93   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
7,14   Sara Nyberg -93   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
6,89   Sara Nyberg -93   Piteå Ungdomsspel Piteå/Kvarnvallen 21 aug
6,57   Sara Nyberg -93   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
5,18   Linnea Allocco -93   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  F13  KULA 2,0 i  
9,26   Sara Nyberg -93   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
9,26   Clara Innala -92   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
9,19   Lina Alainentalo -92   Mångkamps DM Hap/Aspenhallen 23 apr
9,16   Clara Innala -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
8,80   Clara Innala -92   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
8,77   Lina Alainentalo -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
8,75   Clara Innala -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
8,63   Karin Lindberg-Jansson -92   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
8,42   Clara Innala -92   Riviera Vinter Spel Piteå/Noliahallen 8 jan
8,25   Clara Innala -92   FIG Vinterspel Umeå 29 jan
7,71   Karin Lindberg-Jansson -92   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
7,28   Caroline Wiberg -93   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
6,80   Sara Nyberg -93   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
6,65   Sara Nyberg -93   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
4,22   Amanda Lundberg -93   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  F13  DISKUS 1,0  
20,75   Clara Innala -92   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
17,79   Sara Nyberg -93   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 31 jul
 
  F13  DISKUS 0,6  
20,72   Clara Innala -92   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
19,75   Clara Innala -92   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 3 sep
 
  F13  SLÄGGA 2,0  
19,27   Clara Innala -92   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 4 sep
17,64   Karin Lindberg-Jansson -92   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 4 sep
14,64   Clara Innala -92   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  F13  SPJUT 400  
33,93   Lina Alainentalo -92   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 3 sep
32,31   Lina Alainentalo -92   Skelleftespelen Skellefteå/Norrvalla IP 30 jul
29,78   Lina Alainentalo -92   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
29,08   Lina Alainentalo -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 1 jul
22,81   Clara Innala -92   Piteå Ungdomsspel Piteå/Kvarnvallen 21 aug
22,29   Clara Innala -92   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 3 sep
20,39   Sara Nyberg -93   Piteå Ungdomsspel Piteå/Kvarnvallen 21 aug
20,25   Karin Lindberg-Jansson -92   NM 13-14år Sollefteå/Nipvallen 3 sep
19,30   Clara Innala -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 1 jul
18,04   Karin Lindberg-Jansson -92   Världsungdomsspelen Göteborg/Ullevi 1 jul
 
  F12  80 M  
12,18   Sara Nyberg -93 +3,76 UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
12,38   Amanda Lundberg -93 +3,76 UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  F12  200 M  
32,68   Sara Nyberg -93 -1,31 UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
33,39   Amanda Lundberg -93 -1,31 UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  F12  60 M HÄCK 0.76  
12,86   Amanda Lundberg -93 +3,06 UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  F12  LÄNGD ZON  
3,83   Sara Nyberg -93   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  F12  TRESTEG ZON  
7,81   Sara Nyberg -93   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  F12  KULA 2,0  
7,69   Caroline Wiberg -93   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
7,51   Sara Nyberg -93   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  F12  DISKUS 0,6  
20,90   Sara Nyberg -93   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
14,17   Amanda Lundberg -93   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  F12  SLÄGGA 2,0  
10,93   Sara Nyberg -93   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
8,58   Amanda Lundberg -93   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  F12  SPJUT 400  
19,96   Sara Nyberg -93   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
11,43   Amanda Lundberg -93   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  F11  60 M  
9,20   Elina Andersson -94 +0,53 UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
9,21   Elina Andersson -94 -0,68 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
9,34   Elina Andersson -94 +4,09 May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
9,36   Elina Andersson -94   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
9,47   Emelie Gustavsson -95 +4,09 May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
9,60   Emelie Gustavsson -95   Piteå Ungdomsspel Piteå/Kvarnvallen 21 aug
9,81   Emelie Gustavsson -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
9,82   Emelie Gustavsson -95   YLEISURHEILUN PK-SARJAKILPAILUT Övertorneå 13 jul
9,89   Emelie Gustavsson -95 -0,97 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
10,09   Hanna Nordström -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
10,18   Josefin Calner -94   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
10,20   Linnea Flygare -94   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
10,51   Linn Kullbrandt -95 +2,47 May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
10,51   Linn Kullbrandt -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
11,07   Emma Wiberg -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
11,23   Elina Ledin -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
11,34   Elina Ledin -95 +3,23 May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
 
  F11  60 M i  
9,42   Emelie Gustavsson -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
9,66   Emelie Gustavsson -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
9,88   Emelie Gustavsson -95   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
10,04   Emelie Gustavsson -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
10,06   Emelie Gustavsson -95   Riviera Vinter Spel Piteå/Noliahallen 8 jan
10,43   Linn Kullbrandt -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
10,60   Josefin Calner -94   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
10,87   Hanna Mattsson -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
11,12   Fanny Oja -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
11,16   Emma Wiberg -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
11,16   Emma Wiberg -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
11,23   Elina Ledin -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
11,61   Elina Ledin -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
11,63   Amina Omar -95    Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
11,78   Emilia Cortinovis -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  F11  150 M  
25,80   Emelie Gustavsson -95   PK-kilpailut Övertorneå 3 aug
 
  F11  400 M  
1.24,31   Emelie Gustavsson -95 -0,26 Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
1.28,96   Emelie Gustavsson -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
1.31,50   Emelie Gustavsson -95   May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
1.47,09   Elina Ledin -95   May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
 
  F11  400 M i  
1.27,61   Emelie Gustavsson -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
1.28,83   Emelie Gustavsson -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
 
  F11  800 M i  
3.09,02   Emelie Gustavsson -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
 
  F11  60 M HÄCK 0.76  
12,24   Emelie Gustavsson -95   PK-kilpailut Övertorneå 3 aug
 
  F11  HÖJD  
1,10   Linn Kullbrandt -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
1,05   Linn Kullbrandt -95   May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
1,05   Linn Kullbrandt -95   Piteå Ungdomsspel Piteå/Kvarnvallen 21 aug
 
  F11  HÖJD i  
1,05   Emelie Gustavsson -95   Riviera Vinter Spel Piteå/Noliahallen 8 jan
1,02   Emilia Cortinovis -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
1,02   Fanny Oja -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
1,00   Linn Kullbrandt -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
0,95   Emelie Gustavsson -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
0,92   Hanna Mattsson -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  F11  LÄNGD ZON  
3,53   Elina Andersson -94   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
3,52   Emelie Gustavsson -95   YLEISURHEILUN PK-SARJAKILPAILUT Övertorneå 13 jul
3,49   Emelie Gustavsson -95   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
3,48   Elina Andersson -94   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
3,38   Emelie Gustavsson -95   Piteå Ungdomsspel Piteå/Kvarnvallen 21 aug
3,37   Hanna Nordström -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
3,23   Emelie Gustavsson -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
3,20   Linn Kullbrandt -95 +2,34 May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
3,18   Emelie Gustavsson -95 +2,56 May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
3,18   Linnea Flygare -94   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
3,17   Linn Kullbrandt -95   Piteå Ungdomsspel Piteå/Kvarnvallen 21 aug
3,10   Josefin Calner -94   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
2,98   Emma Wiberg -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
2,93   Linn Kullbrandt -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  F11  LÄNGD ZON i  
3,65   Emelie Gustavsson -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 19 nov
3,50   Emelie Gustavsson -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
3,43   Emelie Gustavsson -95   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
3,35   Emelie Gustavsson -95   Riviera Vinter Spel Piteå/Noliahallen 8 jan
3,24   Josefin Calner -94   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
3,04   Emma Wiberg -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
2,88   Fanny Oja -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
2,77   Hanna Mattsson -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
2,52   Emilia Cortinovis -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
2,24   Amina Omar -95    Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  F11  KULA 2,0  
7,67   Linn Kullbrandt -95   Piteå Ungdomsspel Piteå/Kvarnvallen 21 aug
7,15   Emelie Gustavsson -95   Piteå Ungdomsspel Piteå/Kvarnvallen 21 aug
7,00   Emelie Gustavsson -95   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
6,78   Emelie Gustavsson -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
6,76   Linn Kullbrandt -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
6,15   Linn Kullbrandt -95   May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
5,32   Emelie Gustavsson -95   May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
4,88   Josefin Calner -94   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
4,84   Emma Wiberg -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
4,62   Elina Ledin -95   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  F11  KULA 2,0 i  
7,98   Emelie Gustavsson -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
6,17   Linn Kullbrandt -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
6,00   Emelie Gustavsson -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
5,98   Elina Ledin -95   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
5,92   Emelie Gustavsson -95   Noliaspelen Piteå/Noliahallen 12 mar
5,65   Emelie Gustavsson -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
5,15   Emma Wiberg -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
4,45   Emilia Cortinovis -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
4,34   Hanna Mattsson -95   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
4,32   Josefin Calner -94   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
3,94   Elina Ledin -95   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
3,70   Amina Omar -95    Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  F11  SPJUT 400  
12,74   Emelie Gustavsson -95   PK-kilpailut Övertorneå 3 aug
 
  F10  60 M  
9,79   Emelie Gustavsson -95 +0,53 UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
9,97   Emelie Gustavsson -95 -1,0 Valbo Games Gävle/Gavlestadion 24 jul
10,52   Linn Kullbrandt -95 +0,53 UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  F10  60 M i  
9,63   Emelie Gustavsson -95   Mångkamps DM Hap/Aspenhallen 23 apr
10,09   Emelie Gustavsson -95   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 22 jan
 
  F10  200 M i  
36,41   Emelie Gustavsson -95   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 23 jan
 
  F10  400 M  
1.21,70   Emelie Gustavsson -95   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  F10  HÖJD i  
1,01   Emelie Gustavsson -95   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 22 jan
1,00   Emelie Gustavsson -95   Mångkamps DM Hap/Aspenhallen 23 apr
 
  F10  LÄNGD ZON  
3,54   Emelie Gustavsson -95 +0,4 Valbo Games Gävle/Gavlestadion 24 jul
 
  F10  LÄNGD ZON i  
3,19   Emelie Gustavsson -95   Mångkamps DM Hap/Aspenhallen 23 apr
3,17   Emelie Gustavsson -95   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 23 jan
 
  F10  KULA 2,0  
6,78   Linn Kullbrandt -95   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
6,10   Emelie Gustavsson -95   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
5,85   Emelie Gustavsson -95   Valbo Games Gävle/Gavlestadion 23 jul
 
  F10  KULA 2,0 i  
6,34   Emelie Gustavsson -95   Mångkamps DM Hap/Aspenhallen 23 apr
5,97   Emelie Gustavsson -95   AAG + IDM Hap/Aspenhallen 22 jan
 
  F10  BOLLKAST 300  
23,45   Linn Kullbrandt -95   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
18,82   Emelie Gustavsson -95   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  F 9  60 M  
10,46   Linn Wallin -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
10,95   Amanda Olofsson -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
11,39   Josephine Jacobsson -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
11,72   Linnea Andersson -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
11,94   Hanna Lundberg -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
11,99   Hanna Lundberg -96 +1,80 May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
12,13   Hanna Lundberg -96 +2,79 UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 7 aug
12,49   Ellen Allocco -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
12,76   Tove Calner -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
13,28   Hanna Lundberg -96   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
16,04   Paula Skåreby -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  F 9  60 M i  
10,39   Linn Wallin -96   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
12,15   Daniella Hedström -96   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
12,49   Hanna Lundberg -96   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
12,70   Tove Calner -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
12,91   Hanna Lundberg -96   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
13,41   Malin Hedlund -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
15,20   Paula Skåreby -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  F 9  400 M  
1.47,78   Hanna Lundberg -96   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
 
  F 9  HÖJD  
0,90   Linn Wallin -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
0,85   Ellen Allocco -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
0,85   Linnea Andersson -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  F 9  LÄNGD ZON  
3,12   Linn Wallin -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
2,70   Amanda Olofsson -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
2,62   Josephine Jacobsson -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
2,61   Linnea Andersson -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
2,28   Ellen Allocco -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
2,17   Hanna Lundberg -96 +3,05 May-Day Competition Luleå/Skogsvallen 22 maj
2,16   Hanna Lundberg -96   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
2,06   Hanna Lundberg -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
2,00   Julia Lindgren -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
1,98   Tove Calner -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  F 9  LÄNGD ZON i  
3,45   Linn Wallin -96   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
2,23   Hanna Lundberg -96   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
2,07   Hanna Lundberg -96   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
2,01   Daniella Hedström -96   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
2,00   Malin Hedlund -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
1,99   Tove Calner -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
1,79   Paula Skåreby -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  F9  KULA i  
2,84   Hanna Lundberg -96   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
2,58   Hanna Lundberg -96   Arcusspelen Luleå/Arcushallen 16 jan
 
  F 9  KULA 2,0  
5,79   Amanda Olofsson -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
5,14   Linn Wallin -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
4,23   Julia Lindgren -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
3,63   Hanna Lundberg -96   Nyckelkampen Luleå/Skogsvallen 13 aug
3,60   Hanna Lundberg -96   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug
3,59   Josephine Jacobsson -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
3,27   Hanna Lundberg -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
3,17   Tove Calner -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
2,87   Ellen Allocco -96   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
2,68   Paula Skåreby -97   Bodens Sommarspel Boden/Björknäsvallen 19 jun
 
  F 9  KULA 2,0 i  
5,13   Linn Wallin -96   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
4,76   Daniella Hedström -96   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
3,90   Hanna Lundberg -96   Nolia Vinterspel Piteå/Noliahallen 20 nov
2,71   Malin Hedlund -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
2,61   Paula Skåreby -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
2,55   Tove Calner -97   Arcuskampen Luleå/Arcushallen 19 mar
 
  F9  BOLLKAST 300  
9,91   Hanna Lundberg -96   UDM 12-19 år Boden/Björknäsvallen 6 aug